Yukarı
Halkbank Kültür ve Yaşam
fade
6678
post-template-default,single,single-post,postid-6678,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.4,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Sizi Oturup Çekirdek Çitlemekten Alıkoyacak 10 Aktivite

Evde televizyonun karşısında, mahallede bir duvarın üstünde, parkta, sahilde, okulda, iş yerinde, bazen kendinizi bir anda çekirdek çitlerken bulabilirsiniz. Çekirdek sizi etkisi altına alır ve yapılacak birçok aktivite, keşfedilecek birçok güzellik varken büyülenmiş gibi olduğunuz yerde sabitlenir, sonu saatlerce gelmeyecek olan çekirdek paketinin dibini bulana dek orada kalabilirsiniz. Tüm bunları yaşamayın, hayatın tadını doya doya çıkarın, gezin görün dolaşın istedik ve size çekirdek çitlemek yerine yapabileceğiniz 10 maddelik bir aktivite listesi hazırladık.

Yürüyüş Yapmak
running, walking, sosyal aktivite

Düzenli yürüyüş yapmanın sağlığınıza faydaları artık kitaplara, dergilere hatta internete sığmıyor ama bir de şu yönden bakın: Çok gezen çok bilir. Kendinize güzel yürüyüş rotaları belirleyin, mesela şehrinizdeki görülecek yerleri uzun yürüyüşlerle keşfetmek tahmin ettiğinizden çok daha fazla hoşunuza gidebilir.

Dostlarla Kahve İçmek
coffe, sosyal aktivite

İnsanı sevdikleriyle bir araya gelip de sohbet etmek kadar mutlu eden az şey vardır. Oturup televizyon karşısında çekirdek yemek yerine, dışarı çıkıp sevdiklerinizle birlikte zaman geçirebilirsiniz.

Müze Gezmek

Her şehrimizde, tarihimize, sanatımıza, kültürümüze ışık tutan birbirinden güzel müzeler bulunur. Çekirdek yemenin kesinlikle yasak olduğu müzelerimizde bir yandan genel kültürünüzü geliştirirken bir yandan da çekirdek yeme alışkanlığınızdan uzak durabilirsiniz.

Teleskop İle Yıldızları Seyretmek
sosyal aktivite

Şehrinizi, ülkemizi, dünyamızı ve hatta uzayı keşfedin. Şehrin farklı noktalarına serpiştirilmiş teleskoplar sayesinde yıldızları, gezegenleri izleyebilir, hatta böylece çocuklarınızı çekirdek yemek yerine bilimle tanıştırabilirsiniz.

Fotoğraf Çekmek
sosyal aktivite

Son zamanların en gözde hobilerinden biri olan fotoğrafçılıkla tanışarak bilinçsizce çekirdek çitlemekten uzak durabileceğiniz gibi sevdiklerinizin, gezdiğiniz yerlerin güzel fotoğraflarını çekebilir, sanatla uğraşmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Bisiklete Binmek
sosyal aktivite

Bisiklete binmek hem spor yapmanın hem de gezmenin en zahmetsiz ve en eğlence yollarından biridir. Bisiklete bindiğiniz sırada çekirdek yiyemeyeceğiniz gibi daha önce yediğiniz çekirdekler sebebiyle aldığınız kalorileri de yakabilirsiniz.

Kitap Okumak
reading a book

Evet, biliyoruz kitap okurken bir yandan da çekirdek yemeniz mümkün ama siz bunun yerine, ilginizi çeken bir konuda bir kitap, heyecanlı bir roman alın ve kendinizi sayfaların arasındaki yolculuğun kollarına bırakın. Bu sırada çekirdek dâhil aklınızdaki tüm düşüncelerden uzaklaşabilirsiniz.

Yeni Tarifler Denemek
aşçılık, cooking, cook

Sağlıklı beslenmenin, yeni lezzetler keşfetmenin en kestirme yolu mutfağınızda yeni yemekler denemektir. İnternetten, yemek kitaplarından yeni tarifler bulun, kollarınızı sıvayıp mutfağa girin ve çekirdek yerine pişireceğiniz yiyecekleri tüketmeye çalışın.

Tiyatroya Gitmek
oyunculuk, theatre, sosyal aktivite

Sanatın farklı dallarıyla meşgul olun böylece hayatınızı oturup çekirdek yemek yerine sanatla doldurursunuz. Tüm şehirlerimizde bulunan devlet ve özel tiyatroların programlarını edinin, eminiz ki sizi çekirdek yemekten alıkoyacak oyunlar bulacaksınız.

Sahafları Gezin
sosyal aktivite, kitap, kitapçı

İkinci el kitap satan sahafları gezerek güzel zaman geçirebilir. Sahaflardaki mis gibi kitap kokusunu içinize çekip, birbirinden ilginç eski kitaplarla daha yaratıcı alışkanlıklara yelken açmayı deneyebilirsiniz.

 1,522 okunma

akin aksoy