Yukarı
Halkbank Kültür ve Yaşam
fade
15988
post-template-default,single,single-post,postid-15988,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.4,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Yaz Habercisi Hasır ve Kullanım Alanları

Rahat, hafif ve şık… Şapkalarımızdan sandaletlerimize yaz aylarının başlangıcıyla ortalıkta kendini gösteren hasır ürünler gerçekten de yazın habercisi gibidirler… Onların olduğu çoğu yerde güneş, hatta deniz, kum ve tatil vardır, ama tabii her zaman değil…

1#

…Örneğin Anadolu’nun pek çok köyünde taban döşemesi yerine kullanılan kilimler hasırdandır ve birçok köylü kendi hasırını kendisi örer.

2#

Sazların gövdelerinden ya da kurumuş bitkilerin saplarından örülerek yapılan bütün ürünler hasır başlığı altında toplanır.

3#

Yaz kış demeden kullanılan hasır ürünlerin başında ise sepet gelir. Köylerden şehir yaşamına pek çok yerde kullanılabilen en işlevsel hasır ürünler sepetlerdir.

4#

Hasır sepetler küfeden balkon sepetine, ekmek sepetinden damacana sepetine kullanılacağı yere göre kalın ya da ince malzemelerle örülebilir.

5#

Yaz aylarında en çok ilgi gören hasır aksesuar çeşitlerinden biri de çantadır. Sıkı ya da gevşek örgü teknikleriyle üretilmiş hasır çantalar oldukça uzun ömürlüdür.

6#
hasır mobilya

Kolaylıkla taşınabildiği için balkon, bahçe gibi açık hava mekânlarda yoğunlukla kullanılan hasır masa ve sandalyeler konfor ve estetiği aynı yerde buluşturabilir.

7#

Siz de hazır olarak satılan hasır iplerle ve klasik örgü teknikleriyle kendi hasır ürününüzü kolaylıkla üretebilirsiniz.

akin aksoy