Yukarı
Halkbank Kültür ve Yaşam
fade
19984
post-template-default,single,single-post,postid-19984,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.4,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
anadolu şehirleri

ŞEHİRLERİMİZLE DAHA DA GÜZELLEŞEN KÜLTÜR VE YAŞAM

Edirne’den Ağrı’ya, Sinop’tan Hatay’a… İzmir’den Artvin’e, Çankırı’dan Mardin’e… Kültür ve Yaşam’da tek tek yer verdiğimiz şehirlerimiz… Sayfalarımızı doğa, tarih, kültür bakımından zenginleştiren en güzel içeriklerimiz onlar… Bu yolculuk 81 ilimiz tamamlanıncaya kadar devam edecek ve henüz yolun yarısındayız. Biz doğduğumuz, büyüdüğümüz, öğrendiğimiz, yaşadığımız şehirlerimizi anlatmayı sürdürürken, hâlâ görmediyseniz diye şimdiye kadar yer verdiklerimizden sizin için birer tadımlık hazırladık.

1#
anadolu şehirleri

Zeugma Antik Kenti’nden çıkarılan olağanüstü güzellikteki mozaiklerin sergilendiği müzeden Osmanlı döneminden kalma eserlere, yaratıcılık konusunda tescillenmiş mutfak kültüründen sürprizler barındıran coğrafyasına, Güneydoğu’nun en renkli şehirlerinden Gaziantep’i anlattığımız sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

2#
anadolu şehirleri

3.917 metre yüksekliğe uzanan Erciyes Dağı manzarasıyla büyüleyen bir şehir burası… Kalesini, saat kulesini, rengârenk çarşılarını, eski evlerini, tarihi cami ve kümbetlerini anlattığımız kısa bir tur da İç Anadolu’nun kalabalık kenti Kayseri’ye yapmıştık, şehri kısa bilgiler ve renkli fotoğraflar eşliğinde hazırladığımız içerikten tanıyabilirsiniz.

3#
anadolu şehirleri

Akdeniz Bölgesi’nde sıcak havası ve sımsıcak insanlarıyla parlayan, festivaller şehri Adana’ya da uğramadan olmazdı. Şar Antik Kenti, Tarihi Tepebağ Semti, Varda Köprüsü, Kapıkaya Kanyonu, Yılan Kale ve daha niceleri… Bütün hücreleriyle yaşayan şehir Adana’nın mutfak kültürü de bambaşkadır. Detaylarıyla okumak isterseniz ilgili sayfamızı inceleyebilirsiniz.

4#
anadolu şehirleri

Yaylaların, plajların ve koyların, kanyonların ve mağaraların, dağların ve milli parkların, tarihi konakların, müze ve ören yerlerinin süslediği Kastamonu adeta saklı bir hazine gibi… Karadeniz’in dalgalarıyla daha da hareketlenen şehir ünlü edebiyatçılarımızın da çocukluk adresi… Daha fazla bilgi için sizi Kastamonu içeriğimize alalım.

5#
anadolu şehirleri

Çifte Minareli Medrese’ye, Üç Kümbetler’e, Tortum Gölü’ne ve elbette örtüsü bembeyaz karlar olan Palandöken’e gitmek için Erzurum’da olmak gerekir. Bu kadim şehrimiz tarihi ve doğasıyla olduğu kadar misafirperver insanlarıyla da bilinir, sevilir. Peki, bu şehre gidildiği vakit illaki ne yemek gerekir? Öğrenmek için Erzurum sayfamızı inceleyebilirsiniz.

6#
anadolu şehirleri

Türküleriyle gönülleri şenlendiren, sevgiyi ve muhabbeti yücelten şehir Balıkesir, hem Marmara hem Ege Denizi’ne kıyısı bulunan şanslı illerimizden biridir. Ayvalık da buradadır Edremit de, Kaz Dağları ve Manyas Kuş Cenneti de… Şehir dokusunun doğayla uyum içinde olduğu bu güzel şehre üç dakikalık tur için davetlimizsiniz.

7#
anadolu şehirleri

Aydın şehrimizin konumlandığı bölge için şöyle demiş ünlü tarihçi Heredot: “Bizim yeryüzünde bildiğimiz, en güzel gökyüzünün altı ve en güzel iklimin bulunduğu yer.” O dönemden bugüne de pek bir şey değişmemiş, Aydın yine aynı güzellikte bir şehir. Tatil beldeleri, nesilden nesile aktarılan folkloru ve tarihi değerleriyle Aydın da bu web sitesinde.

8#
anadolu şehirleri

İki denize kıyısı olan bir şehrimiz de Tekirdağ’dır. Marmara Denizi’ne paralel uzanan plajları, Karadeniz’i selamlayan kıyılarıyla doğal güzelliklerin hâkim olduğu bir kent burası. İstanbul’un komşusu, Marmara Bölgesi’nin renkli şehri Tekirdağ’ın birbirinden güzel fotoğraflarını da buradan inceleyebilirsiniz.

 305 okunma

akin aksoy