Yukarı
Halkbank Kültür ve Yaşam
fade
15476
post-template-default,single,single-post,postid-15476,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.4,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Öğrencilere Sınav Stresi İle Baş Edebilmeleri İçin 6 Öneri

Hey gençler! Sınav stresi, karşılaştığınız ve kontrol etmeyi öğrenmeniz gereken bir konu olarak önünüzde duruyorsa bu sayfayı okumadan geçmeyin!

1#

Her şeyden önce bilmelisiniz ki stres yaşamanız kadar doğal bir durum yok. Sınavın bir son olmadığı gibi düşüncelerle zihinsel yönlendirmeler yapabilir ve bu şekilde rahatlamayı deneyebilirsiniz.

2#

Bedensel uygulamalar da en az zihinsel olanlar kadar önemli! Fazla kafeinden ve abur cuburdan uzak durmak, vitamin alabileceğiniz biçimde meyve ve sebzelerle beslenmek ihtiyaç duyduğunuz gücü size sağlayacaktır.

3#

Enerjiyi dengede tutmanın en iyi yollarından biri egzersiz yapmaktır. Siz de nefes teknikleri konusunda kendinizi geliştirebilir, iyi ve derin nefesler almayı öğrenebilir, gevşeme egzersizleri yaparak stresinizi azaltabilirsiniz.

4#

Uykusuzluk sadece zihinsel değil fiziksel sorunların da ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu yüzden kaliteli ve yeterli bir uyku almaya dikkat etmelisiniz. Sınıfta ve ders ortasında uyumamaya da özen göstermelisiniz tabii. 🙂

5#

Ne çok telaş ne de çok yavaş… Beslenmeniz, uyku düzeniniz, egzersizleriniz, ders çalışma saatleriniz ya da boş vakitleriniz… Sakin sakin hepsini bir düzene koyabilir, zamanınızı planlayarak her anın tadını çıkarabilirsiniz.

6#

Sinemaya gitmek, müzik dinlemek ya da arkadaşlarınızla bir araya gelmek… Mutlu hissedeceğiniz aktiviteleri de yapılacaklar listenize ekleyin ki enerji deponuz iyice dolsun ve yüzünüz sınav günü bile hep gülsün. 🙂

 636 okunma

akin aksoy