Yukarı
Halkbank Kültür ve Yaşam
fade
14243
post-template-default,single,single-post,postid-14243,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.4,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

İşten Dönünce Hemen Hazırlayabileceğiniz Yemekler

Çalışan nüfusun sık sık karşılaştığı, bazen yorgun argın tüm akşamı mutfak tezgâhı başında geçirten, bazen “Amaann boşver söyleriz bir şey” dedirten soru: “Akşama ne yiyeceğiz?” Hem dinleneceğiniz saatleri mutfakta geçirmenize sebep olmayacak hem de vicdan azabı çektirmeyecek yemekler neler olabilir araştırdık ve küçük önerilerle listemizde bir araya getirdik.

Dolu Dolu Çorba

Çorba deyip geçmeyin, eğer doğru malzemelerle hazırlanırsa tek başına bir öğün olabilir. Biraz bulgur, mercimek, hatta elinizi korkak alıştırmadan evde bulunan tüm sebzeleri doğrayarak hazırlayacağınız bir çorba size hem zaman hem de bol bol besin kazandıracaktır. Buzluğunuzda doğranmış sebzeler, tahıllar bulundurarak çorbanızda çeşitlilik sağlayabilirsiniz.

Hızlı Ama Lezzetli Izgaralar

Izgara çeşitleri işten döndükten sonra hemen hazırlayabileceğiniz bir alternatif… Tavuk, balık, et hangisini tercih ederseniz edin ufak hamlelerle lezzetlendirebilirsiniz. Hardal, zeytinyağı ve taze baharatlarla oluşturacağınız marine içinde 10 dakikalık bir bekleme süresinin bile yemeğe ne kadar lezzet katacağına inanamayacaksınız.

İlla Fast Food Diyenlere De Çare Var

Sağlıklı beslenmek hepimizin hedefi ama zaman zaman canımızın pizza, pide gibi yiyecekler çektiği de bir gerçek. Neyse ki bu durum için de bir önerimiz var: eve gelirken fırına uğrayarak ekmek hamuru satın alın, üstüne dilediğiniz malzemeleri yerleştirerek fırına verin… Dışarıdan sipariş edilmiş kadar hızlı hazırladığınız diler pizzanın diler pidenin tadını çıkarın.

Soteleme Sanatına Giriş

En meşhurları Uzakdoğu mutfağında olsa da lokantalarda sık sık sipariş ettiğimiz, hemen her mutfağın tanışık olduğu sotelenmiş tarifleri gözünüzde fazla büyütmeyin. Genişçe bir tava, biraz zeytinyağı ve pişme hızına göre sırayla tavaya atıp çevirerek pişireceğiniz et, tavuk, sebze ve hatta meyve çeşitleri ile dakikalar içinde akşam yemeğiniz hazır.

Bildiğiniz Tencere Yemeği

Tamam, akşam eve gelip hünkârbeğendi yapın demiyoruz ama bazı tencere yemeklerini gerçekten çok kısa sürede hazırlayabilirsiniz. Mesela bezelye, mesela taze fasulye, hatta hepsini karıştırıp yapacağınız türlü… Hele bir de düdüklü tencere sahibiyseniz, tencere yemeğiniz dakikalar içinde sofrada.

Diyet İçin Değil Doymak İçin Tahıl Salatası

Salata her zaman az yemek, diyet yapmak anlamına gelmek zorunda değil. Hem besleyici hem de doyurucu salatalar da mümkün… Nasıl mı? Tabii ki canınızın çektiği tahılları en sevdiğiniz sebze-meyvelerle bir araya getirerek! Örneğin kinoa, domates, avokado, nar bir araya gelmiş, kötü mü olmuş?

 1,054 okunma

akin aksoy