Yukarı
Halkbank Kültür ve Yaşam
fade
12673
post-template-default,single,single-post,postid-12673,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.4,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Cildinizi Sonbahara Hazırlamanız İçin 8 Öneri

Güneş ışınları yaz aylarında cildimizde hoş bir bronzluk yaratsa da nem kaybına, güneş lekelerinin belirmesine ve sonbahara girdiğimiz günlerde cildimizin cansız gözükmesine sebep oluyor. Bu listemizde, cildinizi yazın yoran etkilerinden kurtulup sonbahara taze bir başlangıç yapmanızı sağlayacak önerileri derliyoruz.

1#

Güneşten korunma ürünlerinin sadece yaz ayları için olduğunu düşünerek sonbaharda rafa kaldırmayın, UVA ve UVB ışınları sonbahar ve kış aylarında da cildinize zarar vermeye devam ediyor.

2#

Yaz boyunca güneş, deniz ve havuz cildinizi kurutur. Cildinizin ihtiyacı olan neme tekrar kavuşması için cilt tipinize uygun nemlendirici ürünler kullanmalısınız.

3#

Cildinizi yatıştırmak için papatya ve lavanta gibi doğal malzemelerden yardım alabilirsiniz.

4#

Cildinizi canlandırmak için yapmanız gerekenlerden biri de ölü deri hücrelerinden arınmaktır. Bunun için cildinize uygun peeling uygulamaları yapabilirsiniz.

5#

Ölü derilerden arınan cilde besleyici ve onarıcı maskeler, serumlar uygulayabilirsiniz… Özellikle A, C ve E vitaminleri içeren ürünler cildinize tekrar canlılık kazandırmak için bire bir…

6#

Eğer cildinizde güneş lekeleri oluştuysa lazer gibi uygulamalarla bunlardan kurtulabilirsiniz fakat bunu doktorunuza danışmadan yapmamalısınız.

7#

Yaz aylarında cildinizin kaybettiği nemi geri kazanmak ve cildinizin elastikiyetini korumak için bol su içmelisiniz.

8#

Cildinizin ihtiyacı olan tüm vitamin ve mineralleri aldığından emin olmak için antioksidan yönünden zengin balık, sebze ve meyve ağırlıklı bir beslenme programı izleyebilirsiniz.

 3,281 okunma

akin aksoy