Yukarı
Halkbank Kültür ve Yaşam
fade
16038
post-template-default,single,single-post,postid-16038,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.4,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
arkadaşlık

Cildinizin Genç Kalması İçin Yapabilecekleriniz

Vücudumuzun %15’ini oluşturan cildimiz aynı zamanda dış etkilere en çok maruz kalan organımız.  Ona iyi bakmak ve yaşlanmasını geciktirmek için yapabileceklerinizi listemizde bulabilirsiniz.

1#
genç kız

Yaz aylarının en sevilen aktivitelerinden güneşlenmek cildinizi tehdit eden unsurlardan biri… Bronz bir cilt hoş görünse de güneşe maruz kalmak cildinizin daha erken yaşlanmasına sebep olabilir hatta cilt kanseri riskini de artırabilir…

2#
kumsal

Güneşten koruyucu kremler cildinizin gençliğini korumada en büyük yardımcılarınızdan… Uygun koruyucuyu seçmek için koyu renk tenliler en az 30 faktör, hassas tenliler ise en az 50 faktörlük bir ürün tercih etmeli. Ayrıca kremi 2 saatte bir tekrarlamalı ve gölgede de krem kullanmalısınız. Güneş gözlüğü ve şapka kullanmayı da unutmayın. 🙂

3#

Sağlıkla ilgili her konuda olduğu gibi cildinizin genç kalması için de yeterli su almak çok önemli. Uzmanlar bu miktarı en az 2 litre olarak öneriyor. Şekerli, gazlı içeceklerin veya kahvenin suyun yerini tutamayacağını da hatırlatalım.

4#

Yeterli miktarda su içseniz bile cildinizi nemlendirici kremler yardımıyla dışarıdan da nemlendirmelisiniz. Uzmanlar duş sonrası cildiniz hafif ıslakken uygulayacağınız ürünlerin daha etkili olacağını belirtiyor.

5#
havlu

Cildinizin gençliğini muhafaza etmek için yapmanız gerekenlerden bir başkası ise onu temiz tutmak. Cildinizi temizleyerek gözeneklerinizin yağ ve kir ile tıkanmasını engelleyebilirsiniz, böylece nefes alan cildiniz dinç kalacaktır.

6#
pudra

Makyaj yapmak özellikle de fondöten, kapatıcı ve pudra gibi ürünleri sık sık kullanmak, gözeneklerinizin rahatça nefes almasını engelleyeceğinden cildinizi yaşlandırabilir. Makyajı mümkün olduğunca minimumda tutarak cildinizin yaşlanmasını geciktirebilirsiniz.

7#
healthy foods, yazlık yemekler

Sadece cildinizi değil tüm vücudunuzu genç, zinde tutmanın ve hastalıklardan korunmanın en güzel yolu dengeli beslenerek ihtiyacınız olan tüm besinleri diyetinize dâhil etmek. Özellikle bol bol sebze, meyve ve kaliteli proteinleri tüketerek cildinize iyi bakabilirsiniz.

 1,282 okunma

akin aksoy