Yukarı
Halkbank Kültür ve Yaşam
fade
22974
post-template-default,single,single-post,postid-22974,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.4,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

YENİ YILDA YEPYENİ KARARLAR ALIN!

Her yıla büyük ümitlerle başlayıp, yıl sonunda hangilerinin gerçekleştiğine odaklanmak ve geçmiş yılın analizini yapmak âdettendir. Eğer henüz yerine getirmediyseniz, 2023’ün başlarındayken yepyeni kararlar almaya ne dersiniz? Ne gibi kararlar diyorsanız, aşağıda sıraladıklarımızdan ilham alabilirsiniz.

1#

Tahlil mi yaptırmanız gerekiyor yoksa genel bir kontrolden geçmeniz mi? Ne zamandır ağrı hissettiğiniz bir nokta var ve siz orayı görmezden mi geliyorsunuz? İşte bu yıl bu ihmalkârlıklardan vazgeçme yılı olsun. Unutmayın, sağlığımız her şeyden önemli ve hayatımızdaki her şey sağlığımız iyi olduğu müddetçe kıymetli.

2#

Yeni yılda hiçbir şeyi değiştiremiyorsanız, evinizdeki eşyaların yerini değiştirerek de görüş alanınızı yenileyebilirsiniz. Koltukların veya yatağın yerini ya da duvarların rengini değiştirmek, hayatınıza ummadığınız büyüklükte bir değişim enerjisi getirecektir. Hatta giyim tarzınızda yapacağınız ufak farklılıklar bile sizi yeni yılda yepyeni heyecanlarla donatacaktır.

3#

İnsanın üstünde yük yaratan, sürekli suçluluk duygusu içinde tutan tavırlardan biri de işleri sürekli ertelemesidir. Başına geçtiğimizde belli bir sürede bitireceğimiz işler, erteledikçe zihnimizde devleşir ve altından kalkamayacağımız bir yük haline gelir.  Gelin herkesten önce kendimize, 2023’ün ertelemelerden vazgeçme yılı olduğunu ilan edelim.

4#

Her birimizin hayatında olumsuz giden yönler, istediğimiz güzellikte olmayan durumlar vardır. Yolunda gitmeyen konulara odaklanıp sürekli bunları konuşmak, ümitli olma halimizi zedelerken neşemizden de çalar. Kendimizle birlikte yanımızdaki insanları karamsarlığa sürüklemek de cabası. Peki, bu yıl hayatınızın olumlu yönlerine odaklanıp, hayal kurmayı çoğaltmaya ne dersiniz?

5#

“Ah bir Kapadokya’ya gidebilsem!” “Daha önce hiç Galata Kulesi’ne çıkmadım.” “Doğu Ekspresi ile ülkenin doğusunu görmeyi çok isterdim.” Bunlar gibi kim bilir kaç tanesi dökülmüştür dudaklarımızdan… Haydi, bu yıl görmek istediğimiz yerler için liste çıkarıp, olanaklar dahilinde mutlaka bir tanesini gündeme alacağımız yıl olsun.

6#

Hep aklınızda olan ama yoğunluktan bir türlü arayıp soramadığınız o eski dost, o arkadaş, o akraba… Aklınızda ve kalbinizde yeri olan insanlara gecikmiş bir “merhaba” demek, hallerini hatırlarını sormak, onları sevindirerek iyi bir davranış sergilemiş olmanın hazzını yaşamak istemez misiniz? İşte, artık o numarayı çevirmenin zamanı geldi…

7#

Özellikle şehirlerde yaşayanlar için doğayla buluşmak ayrı bir plan program gerektirir. Ama bu çabanın hayata daha keyifle bakmamızı sağlayan bir sonucu olduğunu da biliriz. Tertemiz oksijen alır, kuş sesleriyle zihinlerimizi arındırır, toprağa basarak rahatlar, yeşile bakarak özgürleşiriz. Bize bu kadar faydası olan bir sistemle daha fazla buluşmamak akıl işi değil. O zaman sık sık doğaya kaçmak da 2023’te alınacak en akıllıca kararlardan biri.

 3,458 okunma

Derya Ülkar