Yukarı
Halkbank Kültür ve Yaşam
fade
15818
post-template-default,single,single-post,postid-15818,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.4,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Yaz Aylarında Ofiste Konforunuzu Artıracak Öneriler

Yaz aylarındasınız… Sıcak bir taraftan yapılması gereken işler bir taraftan… Ama geçmekte olan günü daha keyifli ve konforlu bir hale getirmek de mümkün… Nasıl mı?

1#

Masanızdaki bilgisayarın ve dosyaların arasında güçlü bir antioksidan bulundurmak sadece çalışma saatlerinde değil tüm gün iyi hissetmenizi sağlar. Tabii ki bu antioksidan tabii ki gözünüz iliştikçe içeceğiniz bir bardak limonlu su olmalı.

2#

Bir pazar günü gibi değil elbette… Ama çok sporlaşmadan rahat giyimler tercih edebilir ve yaz sıcaklarını kendiniz için daha çekilir hale getirebilirsiniz. Ve ofisteki konforunuzu artırmak için özellikle pamuklu kıyafetler tercih etmelisiniz.

3#

Kapalı ortamda serinlemeden olmaz ama mümkünse bunu boynunuz, omzunuz tutulmadan yapmaya gayret edin, yani klimanın üflediği havaya direkt maruz kalmayın. Ofis içindeki hava sıcaklığı ile dışarıdaki sıcaklık arasında maksimum 6-8 derece fark olmasına özen gösterin.

4#

Klimayı sürekli açıp kapamak doğru değil ancak arada bir ofis camlarını açıp doğrudan oksijen almak, iç mekânı havalandırmak en doğru olanı… Hem böylece ortamın kokusunu da sürekli olarak tazelemiş olursunuz.

5#

Uzun süre aynı ofiste hele de aynı koltukta vakit geçiren insanlardansanız mutlaka sizi hareketlendirecek, motive edecek egzersizler belirlemelisiniz. Bu egzersizler kaslarınızı açmakla kalmayacak kısmen de olsa spor salonuna gitmeden fit görünmenizi sağlayacaktır.

6#

Yeşilin ya da çiçeğin olduğu bir yerde motive olmak en kolayı… Koridorlara yerleştirilen büyük çiçekler, masaların üstüne konmuş kaktüsler hem ruh halinizi hem göz estetiğinizi en üste seviyelere çıkaracaktır.

7#

Ve ofis konforu her şeyden önce oturduğunuz koltukla başlar… En az 8 saatinizi geçirdiğiniz bir ortamda performans seviyeniz, beliniz ve boynunuzun rahatlık seviyesi ile doğru orantılı olacaktır.

 691 okunma

akin aksoy