Yukarı
Halkbank Kültür ve Yaşam
fade
8297
post-template-default,single,single-post,postid-8297,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.4,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Yaşam Rutininize Dâhil Edebileceğiniz 8 Püf Nokta

Bazen ufacık bir ayrıntı keyfinizi kaçırabilir, işlerinizin aksamasına sebep olabilir. Böyle tatsız durumları engellemek her zaman mümkün olmasa da edineceğiniz birkaç ufak alışkanlık hayatınızı kolaylaştırabilir. Aradık, taradık ve yaşam rutininize kolaylıkla dâhil edebileceğiniz 8 püf noktayı bulduk.

1#

İş hayatında çok yararını gördüğümüz yapışkan not kâğıtları aslında sandığınızdan daha da çok işe yarıyor. Kullandığınız not kâğıtlarını atmadan önce klavyenizin arasındaki tozları temizlemek için kullanabilirsiniz.

2#

Havaalanında bavulunuzu almak için beklemek zaten yeterince sıkıcıyken bir de sizinkine benzeyen bir sürü bavul olduğunu görmek canınızın daha da sıkılmasına sebep olabilir. Çaresi çok basit, renkli bir kumaş parçasını bavulunuza bağlayın, böylece bavulunuzu metrelerce uzaktan bile tanıyabilirsiniz.

3#

Süt, meyve suyu gibi sık tükettiğimiz bazı içecekler kutularda satılır, bu kutular şişelere kıyasla daha hafif olsa da bir de dezavantajları vardır, içeceği bardağa dökerken kutunun ağzından etrafa sıçrayanlar… Kutunun üst yüzeyinde açacağınız ufak bir delik sayesinde içeceğin sıçramadan akmasını sağlayabilirsiniz.

4#

Eğer cam bir şişeyi hızla soğutmak isterseniz, şişenin etrafına ıslak bir kâğıt havlu sarın ve şişeyi bu şekilde buzluğa yerleştirin. 15 dakika içinde şişeniz ve içindeki içecek buz gibi olacak.

5#

Cebinizde, çantanızda taşıdığınız anahtarlarınız sık sık birbirine karışır ve bu hep de aceleniz olduğunda olur değil mi? Evinizin kapısını, iş yerinizin anahtarıyla açmaya kalkışmamak için anahtarlarınızı oje kullanarak farklı renklere boyayabilirsiniz.

6#

Kablolarınızı bir kutuda sakladığınızda birbirlerine dolanırlar ve onları ayırmak çok da kolay olmaz. Kablolarınızı karışmadan muhafaza etmek için tuvalet kâğıdı rulolarını kullanabilirsiniz. Her bir kabloyu bir tuvalet kâğıdı rulosunun içine yerleştirin ve ruloların hepsini dik bir şekilde bir kutuda saklayın.

7#

Havalar sıcak olduğunda kahvenizi soğuk içmeyi seviyorsanız, kahveden buzlar yapabilirsiniz. Bir sürahi filtre kahve hazırlayın ve buzluklarınızı kahveyle doldurup dondurucuya atın. Böylece canınız soğuk kahve istediğinde içeceğinizi sulandırmadan soğutabilirsiniz.

8#

Eğer çilekleri çok seviyorsanız ve onları meyve salatalarında, keklerde, pastalarda sık sık kullanıyorsanız, bu püf nokta çok işinize yarayacak çünkü bir pipet yardımıyla çileğin sapını kolayca çıkarabilirsiniz.

 1,431 okunma

akin aksoy