Yukarı
Halkbank Kültür ve Yaşam
fade
8447
post-template-default,single,single-post,postid-8447,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.4,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
çocuk kitapları

Yaş Gruplarına Göre Seçilmiş 8 Çocuk Kitabı Önerisi

Hepimiz biliyoruz ki, kitap okumak bir insanın hayatta edinebileceği en güzel, en yararlı alışkanlıklardan biri… Çocuklarınızın doğru zamanda doğru eserleri okumasını sağlayarak, kitapların dünyasına adım atmalarını, hayatları boyunca onları besleyecek bir edebiyat yolculuğuna çıkmalarını sağlayabilirsiniz. Çocuğunuzun hangi kitap ile hayatının hangi döneminde tanışacağını belirlemek isteyen ebeveynler, buyurun yaş gruplarına göre seçilmiş çocuk kitabı önerilerimize…

Çocuğunuzu daha bebeklik çağındayken kitaplarla tanıştırabilirsiniz. Bu dönemde onlar için seçeceğiniz kitapların ilgilerini çekmesi için çok sayıda renkli resme sahip olması ve görsel ögeler kadar bebeğin ilgisini çekecek sesler de içermesi önemlidir. Kitabı ona okuyarak, resimleri ona teker teker anlatarak ilk kitap deneyimini yaşamasını sağlayabilirsiniz. Çocuğunuz sizi taklit ederek kitabın sayfalarını çevirmeye çalışacak, sizi ve kitabın içerdiği sesleri dinlerken dil becerileri gelişecek.

1#
çocuk kitapları
2#
çocuk kitapları

Okul öncesi dönemindeki 3 – 6 yaş arası çocukların gelişiminde kitapların yeri çok önemlidir. Okula başladıkları dönemde kitaplarla tanışmış olmaları eğitim hayatına güzel bir başlangıç yapmalarını mümkün kılar. Yaratıcılığın geliştiği bu dönemde çocuğun masallar, hikâyeler dinlemesi onun hayal dünyasını geliştirir. Kitaplardaki hikâyelere kendini kaptırması için, çocuklarla ve hayvanlarla ilgili kitapları tercih edebilirsiniz.

3#
4#
çocuk kitapları

Artık okula başlayan çocuğunuz kitapları tek başına okuyabilir. Miniğin kitap okumaktan sıkılmaması için yazıları büyük olan, resimli ve kısa hikâyeleri tercih etmelisiniz. Onun için alacağınız kitapların yeni bilgiler içermesi, çocuğunuza açıklayabileceğiniz basit kelimelerin, temel kavramların kullanılmış olması ve dil kurallarına uygun bir şekilde yazılmış olması büyük önem taşır.

5#
aviel basil, çocuk kitapları
6#
çocuk kitapları

Bu yaşa gelen çocuğun beğenileri, ilgi alanları oluşmuş olur, bu nedenle onun karakterine yönelik kitaplar seçmelisiniz. Bilmediği kelimeleri sözlükten aramayı da bu yaşlarda öğretebilirsiniz. Çocuğunuzu okuduğu hakkında düşünmeye yönlendirecek kitapları, eğlenceli serileri tercih edebilirsiniz.

7#
8#
julies verne

 1,443 okunma

akin aksoy