Yukarı
Halkbank Kültür ve Yaşam
fade
8377
post-template-default,single,single-post,postid-8377,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.4,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
doğa, orman, göl

Sonbaharda Kamp Mekânı Arayanlara 7 Madde İle Bolu Yedigöller Rehberi

Kamp tutkunları için kampın mevsimi olmaz, kamp severler yaz-kış kamp yapılacak uygun yerler bulur, doğanın tadını çıkarırlar. Ülkemiz farklı mevsimlerde kamp yapmak için uygun olabilecek birçok doğal güzelliğe sahiptir. Sonbaharda kamp yapmak isteyenleri düşündük ve doğasıyla, kolay ulaşılabilir olmasıyla birçok kamp severin favorisi olan Bolu Yedigöller’i sitemize konuk ettik, Yedigöller’de kamp yapmak isteyenler için hazırladığımız listemizle karşınızdayız.

1#

Yedigöller Milli Parkı, Bolu’nun yaklaşık 40 kilometre dışında, Zonguldak ilimizin güneyinde yer alır. Ulaşım açısından elverişli bir konumu olan Yedigöller’e kara kış geldiğinde ulaşmak biraz daha zor olabilir, bu sebeple Yedigöller’i sonbaharda ziyaret etmeniz daha iyi olacaktır.

2#

1965 yılından beri milli park statüsünde olan Yedigöller, iki plato üzerine kurulmuş, birbirine bağlı yedi gölden oluşuyor. Milli parkın içinde, yüzeysel ve yer altı akışlarıyla birbirlerine bağlı 7 göl: Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl yer alıyor.

3#
kamp, çadır

Kamp yapmak için milli parkın içindeki kamp alanlarını yaz-kış kullanabilirsiniz. Milli parkın içinde yer alan bir bölgede kamp yaptığınız için güvenli ve huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz. Kamp alanında görev yapan güvenlik görevlileri sayesinde tehlikeli olabilecek yabani hayvanlardan korkmanıza da gerek yok.

4#
bolu

Çoğu kampçı tesislere yakın olmak amacıyla bölgenin en büyük gölü ve alabalık yetiştiriciliği merkezi olan Büyükgöl ile bölgenin en derin gölü Deringöl arasında kamp yapmayı tercih ediyor. Dilerseniz, Kurugöl ve Nazlıgöl arasında bulunan kamp alanını da tercih edebilirsiniz.

5#

Yedigöller’de kamp keyfi yaşamak isteyenler için birçok konaklama alternatifi bulunuyor. Burada sadece çadırlarda değil karavanlarda da konaklamanız mümkün. Ayrıca konfora düşkün olanlar için Kurugöl ve Nazlıgöl arasında bulunan bungalovlar da bir seçenek oluyor.

6#
doğa, orman, göl

Yedigöller’in güzelliği ile ün salmış göllerine, doğal çeşitliliğine hayran kalacağınız bir bitki örtüsü eşlik ediyor. Bolu’nun yemyeşil ormanlarının içinde kamp yapmak gündelik hayatın stresini alıp götürüyor. Bu ormanların içinde kayın, gürgen, meşe, kızılağaç, akçaağaç, karaağaç, titrek kavak, sarı ve karaçam, köknar, fındık gibi birçok ağaç çeşidi bulunuyor. Üstelik milli parkta yaklaşık 100 farklı çeşit kuş saptanmış. Kısacası, Yedigöller doğayla baş başa zaman geçirmek isteyenler için harika bir alternatif oluyor.

7#
doğa, orman, göl

Yedigöller’de kamp yaparken bölgede bulunan yürüyüş rotalarını keşfedebilir, Kapankaya Manzara Seyir Yeri’ne giderek manzaranın tadını çıkarabilir, Nazlıgöl’ün tabanından sızan sularla oluşan şelaleyi görebilir, Büyükgöl ve Deringöl’de sportif olta balıkçılığı yapabilirsiniz.

 3,515 okunma

akin aksoy