Yukarı
Halkbank Kültür ve Yaşam
fade
9548
post-template-default,single,single-post,postid-9548,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.4,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Mutfakta Hayat Kurtaracak 8 Tüyo

Sadece yemek yapmayı bilmek mutfakta başarılı olmanızı garantilemez. Çünkü bazen gözden kaçırdığınız küçük bir ayrıntı her şeyi bozabilir, bazen kolayca önüne geçebileceğiniz, saniyeler içinde üstesinden gelebileceğiniz bir detay aşçılığınıza, titizliğinize gölge düşürebilir. Biz de mutfakta işinizi kolaylaştıracak, gün gelecek şanınızı kurtaracak tüyoları bulduk ve listemizde bir araya getirdik.

1#

Mutfakta acele ile koşuştururken en sinir bozan durumlardan biri her tarafa dolanan streç film değil midir? Streç filmi buzdolabında muhafaza edin böylece ellerinize yapışan streç film ile boğuşmayı mazide bırakacaksınız.

2#

Herkes bilir ki yumurta yapmak zannedildiği kadar kolay değildir. Lezzetli yumurta pişirmenin ilk adımı ise en taze olanlarını seçmek… Ama bunun da kolayı var, yumurtaları su dolu bir kâseye atın ve sadece kâsenin dibinde kalan yumurtaları kullanın.

3#

Her mutfağın demirbaşlarından olan kesme tahtalar kararıp çirkin bir görüntü sergilediğinde yine her mutfakta bulunan malzemeler yardımınıza koşar. Tahtanızın üzerine tuz dökün ve yarım limonla iyice ovun. Daha sonra da yağ ile silin ki tahtanız eski parlaklığını kazanabilsin.

4#

Yumurtalarla ilgili bir başka zor görev ise sarılar ile beyazları birbirinden ayırmaktır. Bu konuda herkesin kendine has çözümleri olsa da bir kâseye kıracağınız yumurtanın sarısını bir pet şişenin içine çekerek bir çırpıda ayırmak en kolayı olabilir.

5#

Soğan doğrarken gözyaşlarına boğulmamak için uygulayabileceğiniz en basit püf nokta soğanı 15 dakika kadar buzlukta ya da buz dolu bir kâsede bekletmek.

6#

En sevilen tatlılardan dondurma ve pastayı kesmek için kullanacağınız kaşık ve bıçakları ıslatarak servisi kolaylaştırabilirsiniz.

7#

Bulaşık makinenizin içine limon kabuğu ya da sirke koyarak bulaşıklarınızın daha iyi temizlenmesini, kokmasını ve parlamalarını sağlayabilirsiniz.

8#

Mutfağınızın sadık demirbaşı tahta kaşıklarınızı tertemiz yapmak için onları su dolu bir tencereye koyup kaynatın. Buradaki önemli nokta ise kaşıkları güneş ışığında kurutmak.

 843 okunma

akin aksoy