Yukarı
Halkbank Kültür ve Yaşam
fade
13709
post-template-default,single,single-post,postid-13709,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.4,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
el yapımı hediye

Kendi Ellerinizle Hazırlayabileceğiniz 10 Yılbaşı Hediyesi

Yeni yılı bizler için önemli kılan yeni ümitler ve yeni başlangıçlar olsa da sevdiklerimize vereceğimiz ve onlardan alacağımız minik hediyelerin de bu coşkuda hatırı sayılır payı vardır. Mağazaların vitrinlerini süsleyen rengârenk ve kusursuz hediyeler gözünüze çekici görünebilir; günümüzde her aradığınızı kolayca buluyor olabilirsiniz; ama kesin olan bir şey var ki el emeği göz nuru hediyelerin değeri her geçen gün daha da iyi biliniyor… Bu yıl bir değişiklik yapıp sevdiklerinize kendi ellerinizle hazırladığınız hediyeleri vermek isterseniz önerilerimize göz atmanızı öneririz.

1#

Evdeki malzemelerle yeni yıl ruhunu yansıtacak minik dekoratif süsler yapabilirsiniz… Mesela bu kardan adam çorap kullanarak yapılmış.

2#
mumluk

Renkli ve hoş kokulu mumları süsleyerek yılbaşı ruhu katabilir, kutlama sofrasında sıcak bir ortam yaratacak hediyeler hazırlayabilirsiniz.

3#

Minik sukulentler, yosunlar ve dekoratif parçalarla oluşturacağınız teraryumlar sayesinde sevdiklerinize kendilerine ait bir ekosistem hediye edebilirsiniz.

4#

Ellerinizle pişireceğiniz kurabiyeler, hazırlayacağınız şeker ve çikolatalarla sevdiklerinizin yeni yıla tatlı bir başlangıç yapmasını sağlayabilirsiniz.

5#

Biberiye, kekik gibi taze baharatlarla zeytinyağına farklı aromalar katarak, hem lezzeti hem görüntüsü güzel hediyelik zeytinyağı şişeleri hazırlayabilirsiniz.

6#
ayraç

Kitap kadar güzel bir hediye varsa o da kendi ellerinizle hazırlayacağınız, kişiye özel bir kitap ayracıdır.

7#

En gözde yeni yıl hediyelerinden biri olan atkı – bere ikilisini kendiniz örerek, arkadaşlarınızı ve ailenizi şaşırtabilirsiniz.

8#

En güzel anılarını saklamaları için sevdiklerinize kendi ellerinizle yaratıcı fotoğraf çerçeveleri hazırlayabilirsiniz.

9#

Kış aylarının sevilen objesi kar küresini kavanoz kullanarak evde de yapabileceğinizi biliyor muydunuz?

10#

Miniklere hediye edeceğiniz oyuncakları da amigurumi gibi teknikleri kullanarak organik malzemelerle üretebilirsiniz.

 458 okunma

akin aksoy