Yukarı
Halkbank Kültür ve Yaşam
fade
12149
post-template-default,single,single-post,postid-12149,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.4,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Plajdan Topladığınız Deniz Kabukları ve Taşlarla Yapabileceğiniz 9 Nesne

Bütün yaz sahillerden topladığı deniz kabukları ya da pırıl pırıl taşlarla ne yapacaklarını bilemeyenlere ilham vermek istedik bu listemizde… Mumluktan fotoğraf çerçevesine, masa üstü süslerinden rüzgâr çanlarına, bu doğal malzemeleri işlevsel hale getirebileceğiniz o kadar çok seçeneğiniz var ki! Bunun için küçük bir araştırma yapıp ufak tefek yardımcı malzemeler edinmeniz yeterli… Sonrasında sevdiklerinize hediye de edebileceğiniz bu nesneler doğallık ve emek barındıran halleriyle emin olun çok beğenilecektir. Bizim seçtiklerimize bir göz atmaya ne dersiniz?

1#

Seçtiğiniz çerçeveye taş ya da deniz kabuklarıyla yeni bir form vermek için ihtiyacınız olan tek şey bir yapıştırıcı.

2#

Genelde benzer renklere sahip taş ve deniz kabuklarını renkli boyalarla daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

3#

Büyük ebatlı deniz kabuklarından olabilecek en estetik vazoları elde edebilirsiniz.

4#

Başlı başına görsel bir malzeme olan deniz kabukları ve taşlarını kavanoza, cam ya da şık bir kaba yerleştirip yeni bir süs objesi yaratmanız mümkün.

5#

Deniz kokan materyallerle kendi tablonuzu yapabilir, hayal gücünüze göre resminizi zenginleştirebilirsiniz.

6#

Kendi yaptığınız rüzgâr çanı aracılığıyla yaz meltemlerinin sesini duymak şüphesiz ki keyfinizi artırır.

7#

İplere dizdiğiniz deniz kabukları, taşlar, hatta boncuklar ve renkli düğmelerle kapılarınıza perde ya da ihtiyaç gördüğünüz yerlere paravan yapabilirsiniz.

8#

Topladığımız deniz taşlarıyla beş taş oynamak en güzel çocukluk eğlencelerimizdendi, isterseniz siz bu oyunları çeşitlendirebilirsiniz.

9#

Kapınıza yapacağınız süslemeler misafirlerinize “Hoş geldin!” demenin ve henüz kapıdayken gülümsetmenin en iyi yoludur.

 1,965 okunma

akin aksoy