Yukarı
Halkbank Kültür ve Yaşam
fade
14893
post-template-default,single,single-post,postid-14893,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.4,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

İkinci Dalga Kahve Akımının En Popüler Çeşitleri

Aşağıda ikinci dalga kahve akımının en popüler çeşitlerine yer veriyor ve mutlaka sıcak bir fincan kahve eşliğinde okumanızı öneriyoruz. Ve eğer kahve akımlarını, özellikle üçüncü dalgayı anlattığımız içeriğimizi de hala okumadıysanız sizin için ilgili linki buraya bırakıyoruz.

1#
kahve çeşitleri

Aşağıda sayacağımız tüm kahvelerin ana malzemesi olan espresso kuvvetli tadıyla gerçek kahve severlerin favorisi. Küçük fincanda içilen bu meşhur İtalyan kahvesinin bizim Türk kahvesine benzer bir görüntüsü bulunuyor. Üzerindeki ince köpük tabakası içimini kolaylaştırıyor ve diğer kahve çeşitlerinin aksine espressonun köpüğü sudan yapılıyor.

2#
kahve çeşitleri

Espressonun tadını seven ama biraz fazla kuvvetli bulanların ya da espressoyu uzun uzun içmeyi isteyenlerin tercih ettiği kahve çeşidi Americano. İtalya’ya gelen Amerikalıların espressoyu acı buldukları için üzerine sıcak su eklemeleri sonucu ortaya çıktığı düşünülüyor.

3#
kahve çeşitleri

En çok tüketilen kahve çeşitlerinden biri olan cappuccino kalın bir süt köpüğü tabakasına sahip… Genellikle üzerinde çikolata tozu ile servis edilen bol sütlü bol köpüklü bir cappuccino hem lezzet hem kafein ihtiyacını karşılayacaktır.

4#
kahve çeşitleri

Özellikle son günlerde pek popüler olan kahve çeşitlerinden biri flat white… İsmi tanıdık gelmese de içindekiler latteden pek farklı değil; farklı olan tarafı süt ve kahve oranı. Latteye kıyasla daha az süt barındıran flat white, latteden küçük espressodan büyük fincanlarda servis ediliyor.

5#
kahve çeşitleri

Espresso fincanında servis edilen macchiatonun üzerine süt köpüğü ekleniyor. Espressoyu süt ile lezzetlendirmek ve tadını biraz yumuşatmak isteyenlerin adresi macchiato.

6#
kahve çeşitleri

Çikolata ile kahvenin bir araya geldiği mocha hazırlanırken önce espresso ile çikolata karıştırılıyor sonra üzerine sıcak süt ve süt köpüğü eklenerek kahve tamamlanıyor.

7#
kahve çeşitleri

En sevilen kahve çeşitlerinden biri olan latte, espressonun süte doyduğu an diyebiliriz. Zira içindeki espressonun neredeyse 8 katı kadar süt içeriyor.

 1,100 okunma

akin aksoy