Yukarı
Halkbank Kültür ve Yaşam
fade
8604
post-template-default,single,single-post,postid-8604,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.4,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Evinizdeki Tüm Karışıklıkları Çözecek 7 Çekmece Düzenleme Önerisi

Düzenli dolaplar ve iyi organize edilmiş çekmeceler, her şeyin uyum ve düzen içinde olduğu, huzurlu, derli toplu bir evin olmazsa olmazlarından… Çekmecelerinize ve evinize düzen getirecek, eşyalarınızı kolayca bulmanızı sağlayacak önerilerimizle huzurlarınızdayız…

1#

Çekmece düzenlemeye başlarken ilk başta tüm eşyaları boşaltmanızı öneriyoruz. Böylece çekmecenin içindeki tüm eşyaları bir arada görüp hangilerinin fazlalık olduğuna, hangilerini saklamanız gerektiğine karar verebilirsiniz.

2#

Çekmecelerinizi düzenlemek kadar onları kullanırken dağıtmamak da önem taşıyor. Aceleyle bir şeyler ararken karışan çekmeceler evinizin dağılmasına sebep olabilir. Farklı eşya türlerini farklı çekmecelerde saklayarak bu durumun önüne geçebilirsiniz.

3#

Ne yazık ki her tür eşya çekmecede saklanmaya uygun değildir. Örneğin çok yer kaplayan kazaklarınızı, pantolonlarınızı başka dolaplarda muhafaza ederek, çekmecelerinizi daha küçük eşyalara ayırabilirsiniz.

4#

Çekmeceleri verimli şekilde kullanabilmeniz için eşyalarınızı yerleştirme şekliniz de önem taşıyor. Tişörtlerinizi düzgün bir şekilde katlayarak, çekmeceye dikine yerleştirmek pratik bir çözüm olacaktır. Hem böylece aradığınız tişörtü bir bakışta bulabilirsiniz.

5#

Çekmecelerinizden en verimli şekilde yararlanmak için pratik çekmece separatörlerini kullanabilirsiniz. Hatta separatörleri evinizde basit malzemelerle kendiniz de yapabilirsiniz. Böylece tam olarak ihtiyacınız olan boyutlarda çekmece bölmelerine sahip olursunuz.

6#

Çekmecelerinizde ufak eşyaları muhafaza edecekseniz, onları minik bölmelerde saklamak en iyisi olacaktır. Özellikle takılar, küçük objeler çekmecelerin içinde kaybolma potansiyeli taşırlar. Böyle durumlarda kek kapları kullanarak ufak eşyaların kaybolmasını engelleyebilirsiniz.

7#

Çekmecelerinizi düzenli ve temiz tutmak için kaymayan örtülerden yardım alabilirsiniz. Böylece eşyalarınızın kayarak çekmecenin derinliklerinde kaybolmasının önüne geçebilirsiniz.

 2,305 okunma

akin aksoy