Yukarı
Halkbank Kültür ve Yaşam
fade
6076
post-template-default,single,single-post,postid-6076,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.4,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Dev hizmet: 9 madde ile ütü gerektirmeyen giysiler ve püf noktaları

Ütü yapmak en zor, en sevilmeyen ev işlerinden biridir. Özellikle yaz aylarında sıcaklar bastırdığında ütü yapmak bir eziyete dönüşebilir. Siz okuyucularımızı sıcaklarda ütü derdinden kurtarmak istedik ve dev hizmet serimizin bu bölümünde, ütü gerektirmeyen giysileri ve ütü yapmadan ütülü etkisi yaratacak püf noktaları listeledik.

Kot

Pantolondan gömleğe, cekete, eteğe her türlü kıyafette kullanılan kot kumaşı ne yaparsanız yapın buruşmaz, sizi ütü derdiyle uğraştırmaz.

Giysileri Askıda Kurutmak
ütü gerektirmeyen giysiler

Ütülenmeye ihtiyacı olan kıyafetlerinizi zahmetsiz bir şekilde kırışıklardan kurtarmak için henüz ıslakken askıya asıp bu şekilde kurutabilirsiniz.

Şile Bezi
ütü gerektirmeyen giysiler

Doğal buruşuk görüntüsü sayesinde buruşsa da belli etmeyen şile bezi, bir yandan da serin tutan bir kumaş olarak yaz aylarının favorisidir.

Düşük Devirde Sıkmak

Çamaşırlarınızın daha az buruşması için, çamaşır makinenizi düşük devirde sıkma moduna ayarlayabilirsiniz.

Poplin
ütü gerektirmeyen giysiler

Bir pamuklu kumaş cinsi olan poplin, genelde incecik yazlık gömlekler için tercih edilir. Yazın tadını incecik ve kolay buruşmayan poplinlerle çıkarabilirsiniz.

Kurutma Makinesi Kullanmak

Çamaşırlarınızın daha az kırışmasını sağlamak için uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem de kurutma makinesi kullanmaktır. Kurutma makinesinde kuruttuğunuz çamaşırların daha az buruştuğunu göreceksiniz.

Şifon
ütü gerektirmeyen giysiler

Şifon, en şık yazlık elbiselerde, hareketli renkli eteklerde kendini gösteren incecik, hafif uçuşan bir kumaştır. Adeta ütü yapmadan da şık olunabileceğinin kanıtıdır.

Viskon
ütü gerektirmeyen giysiler

Görüntüsü pamuklu kumaşlara benzese de viskon kayın ağacından yapılır ve ütü gerektirmemek gibi büyük bir avantajı vardır; üstelik bluzdan elbiseye her tür kıyafette tercih edilebilir.

Merserize
ütü gerektirmeyen giysiler

Merserize, çoğu yazlık hırka ve kazağın ana malzemesidir. Kolay kolay buruşmayan merserize, esintili yaz akşamlarının kurtarıcısıdır.

 4,452 okunma

akin aksoy