Yukarı
Halkbank Kültür ve Yaşam
fade
26370
post-template-default,single,single-post,postid-26370,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.4,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

BAHAR AYLARINDA YAPILABİLECEK AKTİVİTELER

Bütün kış evlerimizde baharın ve yazın gelmesini bekledik. Güneşin yüzünü göstermeye başladığı şu günlerde, bulunduğunuz şehirde, aileniz ve dostunuzla yapabileceğiniz birçok etkinliği sizler için listeledik.

1#

Güzel bir havada sevdiklerimizle paylaştığımız lezzetli bir sofra kadar keyifli bir etkinlik çok az bulunur. İlle mangal yakılmasına gerek yok; güzel bir mevsim salatası, evde hazırlanmış kek ve poğaçalar bile bu keyifli an için yeterli olacaktır.

2#

Bisikletle yapacağınız bir gezinti ile hem yaşadığınız şehri keşfedebilir hem de sağlığınıza fayda sağlayabilirsiniz. Bu etkinliği sevdiklerinizle paylaşabileceğiniz gibi tek başınıza da yapabilir, bu esnada güzel fotoğraflar da çekebilirsiniz.

3#

Doğada yapacağınız bir gezi, sizi hem mental hem bedensel olarak fazlasıyla yoracaktır ancak bir o kadar da güçlendirecektir. Doğada karşılaşacağınız birçok bitki ve hayvan ise sizlere baharı müjdeleyen hoş sürprizler olacaktır.

4#

Voleybol, frizbi, badminton, ip atlama, birdirbir… Hangi oyunu oynayacağınız tamamen sizin zevkinize, hayal gücünüze ve bu ânı paylaştığınız ekip arkadaşlarınızla vereceğiniz ortak karara kalmış. Elbette yanınızda bolca su götürmeyi unutmayın.

5#

Hangi şehirde yaşarsanız yaşayın muhakkak ziyaret edebileceğiniz bir müze ya da ören yeri olduğuna eminiz. Ülkemizin bulunduğu coğrafya binlerce yıldır birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, birçok kültürün kesişme noktası…

6#

Baharın habercisi olan festivaller büyük küçük demeden bütün kentlerin heyecanla beklediği etkinliklerin başında geliyor. Müzik festivallerine katılarak birçok müzisyenin şarkılarında dans edebileceğiniz gibi, bulunduğunuz kentin yerel festivallerinde de aynı coşkuda eğlenebilirsiniz.

7#

Kamp kurmak belirli düzeyde bir bilgi ve tecrübe gerektirse de bu sizi korkutmasın. Doğru ekipmanlarla yapacağınız bu etkinlik ile doğanın belki de bugüne kadar hiç karşılaşmadığınız yüzüyle tanışabilirsiniz. Yeni başlayan bir kampçıysanız ilk deneyimlerinizi gece konaklamadan; sabah erken saatlerden başlayıp hava kararmadan tamamlayabilir, tecrübe kazandıkça doğada kalacağınız süreyi uzatabilirsiniz.

 1,331 okunma

Derya Ülkar