Yukarı
Halkbank Kültür ve Yaşam
fade
9346
post-template-default,single,single-post,postid-9346,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.4,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Ara Tatili En Verimli ve Eğlenceli Şekilde Geçirmek İçin Yapabileceğiniz 8 Aktivite

Sonbaharda okulların açıldığı günden itibaren dört gözle beklenen yarıyıl tatili gelip çattığında çocuklar bir an yerlerinde durmak istemez, tatillerini doludizgin geçirmek isterler. Biz de çocuklarının hem eğlenceli hem de verimli bir tatil geçirmesini isteyen anne babaların yardımına koşuyor ve ara tatili şenlendirecek 8 aktivite önerimizi sıralıyoruz.

1#
sömestir tatili

Ara tatilinin her gününü dışarıda geçirmek mümkün olmayabilir ama bu demek değil ki evde geçen günler sıkıcı olacak… Patates baskıdan renkli el işi kâğıtlarıyla yapılan etkinliklere, Origami’den boyamaya birçok eğlenceli ve eğitici aktivite ile tatili renklendirebilirsiniz.

2#
yarıyıl tatili, sömestir tatili

Çocuklara özel atölyeler verimli bir tatil için en uygun etkinliklerden biri. Küçük şefler için yemek atölyeleri, çocuğunuzun yeteneklerini keşfedebileceği sanat atölyeleri, yaratıcı drama atölyeleri gibi sınırsız seçenek arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

3#
yarıyıl tatili, sömestir tatili

Ara tatilde gezmek, evin dışında vakit geçirmek isteyen çocuğunuzu şehrinizdeki müzelere götürmek hem ona kültürümüzü tanıtmak hem de hayatı boyunca devam ettirebileceği bir alışkanlık kazandırmak adına harika bir fırsat olabilir.

4#
yarıyıl tatili, sömestir tatili

Enerji dolu çocuklarınızı evinizin yakınındaki bir parka götürerek bile onların bol bol hareket etmelerini, temiz hava almalarını sağlayabilirsiniz. Emin olun ki bu fikir çocuklarınızın da çok hoşuna gidecek…

5#
el hamuru, yarıyıl tatili

Çocukları hayata hazırlamanın en etkili yollarından birinin nasihat değil de görev vermek olduğu aşikârken, tatili onlara basit sorumluluklar vererek değerlendirebilirsiniz. Örneğin, çocuğunuzdan evinizin alışveriş listesini yapmasını, sofrayı kurmasını ya da çiçekleri sulamasını isteyebilirsiniz.

6#
3d sinema, sömestir tatili

Tatilde çocuğunuzu yeni dünyalarla tanıştırmak için onu sinemaya ve tiyatroya götürmek harika bir yol olabilir.

7#
yarıyıl tatili

Çocuklarınız okul dönemi boyunca kendi seçtikleri kitapları okumaya vakit bulamıyor olabilir. Ara tatili ilgilerini çeken kitapları okumaları için değerlendirebilir, böylece onlara bu güzel alışkanlığı genç yaşta kazandırabilirsiniz.

8#

Çocuğunuzun yaşadığınız şehri, kültürümüzü, hayatı daha iyi tanıması için onu şehrinizde gezmeye çıkarabilirsiniz. Şehrin daha önce görmediği semtlerinde gezmek, önemli meydanları, binaları görmek, şehrin değerleriyle tanışmak onun için ilgi çekici bir deneyim olabilir.

 1,983 okunma

akin aksoy