Yukarı
Halkbank Kültür ve Yaşam
fade
13435
post-template-default,single,single-post,postid-13435,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.4,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

8 Maddeyle Bulut Teknolojisi ve Hayatımıza Kattığı Kolaylıklar

Her geçen gün yepyeni teknolojiler hayatımıza giriyor ve iş hayatından gündelik yaşama her alanda büyük dönüşümlere sebep oluyor. Biz de son yılların hayatımızı kolaylaştıran en büyük teknolojik yeniliklerinden biri olan bulut teknolojisi nedir, ne değildir araştırdık ve 8 maddede Kültür ve Yaşam’da derledik.

1#

Gelişen teknoloji sonucu bilgisayar, tablet ve telefonlarımız birçok bilgiyle dolup taşıyor. Fotoğraflar, videolar, müzikler…

2#

Hatıralarımızla, sevdiğimiz müziklerle dolu bu değerli dosyalarımız büyüdükçe onları muhafaza etmek ve her istediğimizde ulaşmak için de çözümler bulmak gerekiyor.

3#

Dosyalarımızı tüm cihazlarımızdan ulaşabileceğimiz şekilde depolamamızı sağlayan, böylece cihazların hafızasını doldurmayan teknolojinin adı bulut (yani cloud) teknolojisi.

4#

Adının bulut olduğuna bakmayın, aslında bulut dediğimiz sanal bir makine.

5#

Bulut, pratik bir şekilde veri depolamamızı mümkün kıldığı gibi bulut ağı üzerinden çalışan, cihazınıza indirmeniz gerekmeyen uygulamaları kullanmanızı da sağlıyor.

6#

Bulut teknolojisi gündelik hayatımızda ve kişisel kullanımda olduğu gibi büyük verilerle çalışan şirketler için, iş dünyasına özgü birçok kolaylık sunuyor.

7#

Bulut teknolojisi sayesinde bir bilgisayarın gerçekleştirmekte zorlandığı görevleri bulut ağı kolaylıkla yerine getirebiliyor.

8#

Birçok avantajı olan ve hayatımızı kolaylaştıran bu teknolojiden faydalanmak için internete bağlı olmanız gerekiyor, internet bağlantınız yoksa buluttaki dosyalarınıza ulaşmanız mümkün olmuyor.

 908 okunma

akin aksoy