Yukarı
Halkbank Kültür ve Yaşam
fade
24778
post-template-default,single,single-post,postid-24778,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.4,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

YAZA VEDA EDERKEN DÜNYADAN SON BAHAR MANZARALARI

Eylül ayı geldi, yaza veda etme vaktidir… Tüm yaz rengârenk çiçekleri ve yeşilin onlarca tonunu görmeye alıştığımız doğa, şimdi bize farklı bir yüzünü gösteriyor. Dünyanın farklı ülkelerinden bahar manzaraları ile düşen hava sıcaklığı, kısalan günler ve kat kat giyinmek zorunda olduğumuz kış ayına bizleri hazırlayan hüzün mevsimini kucaklamaya hazır mısınız?

1#

Alp Dağları’ndan muhteşem bir sonbahar günü manzarası… Yeşil rengi artık yerini turuncu ve sarı tonlara bırakıyor. Almanya kırsalı Bavyera’da bulunan Hochkalter zirvesine ait olan bu manzara sonbaharın bütün güzelliklerini yansıtıyor.

2#

Doğal güzellikleriyle turistlerin ilgi odağı olan Tayland’ın sonbahar manzarası heyecan verici. Huai Mae Khamin Şelalesi, Sri Nakarin Dam Ulusal Parkı’nda bulunuyor. Birçok katmandan oluşan şelalenin her katında birbirinden farklı doğa manzarası görmek mümkün.

3#

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Yosemite Ulusal Park’ında alçalan bulutlar ile yüksekten akan şelale görkemli granit dağlarıyla birleşerek etkileyici bir sonbahar manzarası sunuyor. Kaliforniya Nevada’da bulunan park UNESCO Dünya Mirasları listesinde…

4#

Kawaguchiko Gölü’nden Fuji Dağı’na bu mevsimden bakmak büyüleyici… Kızıla dönen Akçaağaç’ın yaprakları insanın içini ısıtıyor.

5#

Yunanistan’daki Konitsa Köprüsü’nde doğa tüm güzelliğiyle kendine hayran bırakıyor. 1871 yılında inşa edilen tarihi köprü, yeşil akan Aoos Nehri, gökyüzünü kaplayan bulutları ile sonbahar mevsiminin tüm güzellikleri bu fotoğrafta bir araya gelmiş durumda.

6#

Son manzara ülkemizden. Doğal ve tarihi güzellikleriyle ülkemizin en değerli şehirlerinden bir tanesi olan Bursa’daki Suuçtu Şelalesi, fay hattının kırılmasıyla oluşmuş. İnsanlığa bahşedilmiş bir hediye gibi ziyaretçilerine tüm güzelliğini bonkörce sunan Suuçtu, 38 metre yükseklikten akan şelalesiyle sadece sonbaharda değil dört mevsim büyüleyici bir etki bırakıyor.

 2,984 okunma

Derya Ülkar