Yukarı
Halkbank Kültür ve Yaşam
fade
14068
post-template-default,single,single-post,postid-14068,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.4,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Yabancı Dilinizi Geliştirmek İçin Uygulaması Kolay Etkisi Muazzam 8 Yöntem

Çağımızın en büyük gereklerinden biri yabancı dil bilmek ve akıcı bir şekilde kullanabilmek… Dil becerileri önem kazandıkça, yabancı dil öğrenmek ve geliştirmek için uygulanabilecek yöntemler, araçlar da gelişiyor. Biz de bu içeriğimizde konuşma, dinleme, okuma ve yazma yeteneklerinizi geliştirecek çalışma yöntemlerini listeliyoruz.

1#

Öğrenmek istediğiniz dili mümkün olduğu kadar farklı şekillerde hayatınıza sokmak işinizi kolaylaştırır. Hangi dili su gibi konuşmak istiyorsanız o dilde müzik dinleyin, o ülkenin radyo kanallarını takip edin… Böylece dinleme yeteneğiniz gelişecek.

2#

Altyazılı film ve dizi izlemenin dil öğrenirken ne kadar etkili olduğu artık herkesin bildiği bir gerçek. İzlediğiniz dizinin ya da filmin o ülkeye ait olması ise sadece kelime öğrenmenizi değil kültürünü de tanımanızı ve dilin kullanımındaki küçük nüansları fark etmenizi sağlar.

3#

Eskiden yabancı dil öğrenmek isteyenler bir mektup arkadaşı edinirdi ve bunun çok haklı bir gerekçesi vardı; o da bir dile hâkim olmak için o dilde yazabilmek gerektiği idi. Günümüzde mektup arkadaşlığı eskisi kadar revaçta olmasa da yazı becerinizi geliştirmeye yardımcı olacak birçok dijital uygulama var.

4#

Akıcı konuşma, dil hâkimiyetinin en önemli göstergelerinden biri ve bunun için yapmanız gereken tek bir şey var, o da pratik. Teknolojinin kıymetli nimetlerinden görüntülü konuşma sayesinde evinizden çıkmadan bile yabancı dil pratiği yapabilir, bu hizmeti sunan web platformlarına üye olabilirsiniz.

5#

Her an elimizde olan cep telefonu ve sosyal medya hesaplarını anadilinizde değil, öğrenmeyi hedeflediğiniz dilde kullanarak yabancı dil serüveninde kolay ama büyük bir adım atabilirsiniz. Yine cep telefonunuz, tabletiniz üzerinden kullanabileceğiniz uygulamalar da dil öğrenirken en büyük yardımcılarınızdan biri olacak.

6#

Yabancı dil öğrenmek uzun ve bazen zorlu bir süreç olabilir. Bu süreci daha eğlenceli kılmak isterseniz yeni kelimeler öğrenmenizi sağlayacak bulmacalar çözmeye ya da ister tek kişilik ister arkadaşlarınızla beraber oynayabileceğiniz oyunlara zaman ayırabilirsiniz.

7#

Dil eğitimiyle ilgili en bilinen, en klasik yöntem kitap okumak. Kelime haznesini geliştirmek ve cümle kalıplarını öğrenmek için bol bol kitap okumalısınız. Eğer kitap okumakta zorlanıyorsanız, yabancı dil seviyenize uygun basitleştirilmiş edisyonları tercih edebilirsiniz.

8#

Kitabı yüksek sesle hatta diyalogları canlandırarak okumak ise telaffuzunuzu güçlendirmek için yapabileceğiniz en verimli aktivite… Kitapları, piyesleri arkadaşlarınızla beraber okuyarak kendi tiyatro kulübünüzü kurabilirsiniz.

 898 okunma

akin aksoy