Yukarı
Halkbank Kültür ve Yaşam
fade
4766
post-template-default,single,single-post,postid-4766,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.4,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Tatile Giderken Hep Unutulan 10 Eşya

Sıcak yaz günlerinin gelişiyle birlikte tatil telaşı da başlar. Biletler ayarlanır, kalacağınız tesiste yer ayırtılır ve en sonunda da tatil valizi hazırlama zamanı gelir. Bu konuda ne kadar disiplinli davranırsanız davranın hep bir şeyler bavulunuzun dışında kalır. Bavul hazırlarken unuttuklarınız göze ufak ayrıntılarmış gibi görünse de tatile gittiğinizde önemleri ortaya çıkar. Aylardır beklediğiniz tatili en iyi şekilde geçirmenizi amaçlayan sağ kolunuz Halkbank Kültür ve Yaşam’dan bavul hazırlama telaşındaki okuyucularına küçük bir hatırlatma… İşte şahane bir tatil için unutmamanız gerekenler…

Saç Kurutma Makinesi

Sahil kenarında geçireceğimiz anların hayaliyle akşamları saçlarımızı nasıl kurutacağımızı düşünmez, saç kurutma makinesini yanımıza almayı hep unuturuz.

Ütü

Tatilde her gece güzel restoranlara, kafelere gideceğimizi biliriz, hatta oralarda ne giyeceğimizi de planlarız ama kıyafetlerimizi nasıl ütüleyeceğimiz nedense planlarımıza hiç dâhil olmaz.

Diş Fırçası

Diş fırçası, en temel gereksinimlerimizden biri olmasına rağmen, en sık unutulanlar arasında bulunur. Peki niye? Sadece küçük diye mi?

Tarak

Evet, deniz kenarında saçlarımız çok güzel olacak. Evet, deniz suyu ve güneş saçlarımıza çok iyi gelecek. Ama o saçlar nasıl taranacak?

Pijama

Tüm mayolarımız, deniz kıyafetlerimiz, terliklerimiz itinayla bavula yerleştirilirken, ne yazık ki pijamalarımız unutulmaya mahkûmdur.

Makyaj Çantası

Makyaj çantası özellikle kadınların en önemli eşyalarından biridir ama nedense bavula koymayı en sık unuttuğumuz eşyalardan da biri olur.

Traş Makinesi

Kadınlar nasıl makyaj çantasını unutuyorlarsa erkekler de tıraş makinesini unutur, tatile gittikleri beldeden satın aldıkları jiletlerle günü kurtarmaya çalışırlar.

Şarj Aleti

Şarj aleti çağımızın en önemli eşyalarından biri olsa da şaşırtıcı bir biçimde en sık unutulanlar arasında ilk sırada bulunur.

Okuma Gözlüğü

Tatile giderken okuma gözlüğünü bavulunuza koymak aklınıza gelmezse yol boyunca, plajda güneşlenirken sıkılmaya mahkûm kalabilirsiniz.

Lens

Tatil boyunca deniz, güneş, kum derken lens kullananlar için zorlu koşullar söz konusu olur, bu durumda lens kabı, lens solüsyonu gibi gereçleri unutmamak büyük önem taşır.

 1,484 okunma

akin aksoy