Yukarı
Halkbank Kültür ve Yaşam
fade
21467
post-template-default,single,single-post,postid-21467,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.4,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

SOSYAL MEDYANIN GÜNDELİK HAYATIMIZA KATTIKLARI

Günümüzde sosyal medya platformlarının en azından bir tanesinde hesabı olmayan neredeyse yok. Hatta tüm platformlarda hesapları olup ayrı ayrı yönetenlerin sayısı da azımsanmayacak kadar çok. Bu hesaplar sosyalleşmenin, medeni dünyanın parçası olmanın birer basamağına dönüşürken, paylaşımlarımız ve etkileşimleri yönetim şeklimiz varlığımızın olumlu ya da olumsuz belirleyicileri halini aldı. Her yıl 30 Haziran tarihi Dünya Sosyal Medya Günü olarak kabul görüyor ve biz de bu günü sosyal medyanın gündelik hayatımıza kattığı detaylara göz atarak kutluyoruz.

Dünyanın bilgisi elimizin altında

Sağlık, spor, tarih, bilim, seyahat… Ne türlü bilgi arıyorsak sosyal medya imdadımıza yetişti. Uzmanına sormak ve anında cevap bulmak mümkün oldu.

Eşten dosttan haberdarız

Yıllardır göremediğimiz, bir türlü bir araya gelemediğimiz akrabalarımız, eski komşularımız ya da tanıdıklarımızdan yine de haberdar olduk.

Hayatımıza giren sevimliler

Dünyanın dört bir köşesinden paylaşılan sevimli hayvanların fotoğrafıyla yüzümüze yayılan gülümsemeler çoğaldı.

Gün yüzüne çıkan fotoğraflar

Mazide kalan, zihnimizde kaybolan fotoğraflarımızla bir tanıdığın hesabında karşılaştık. Anıların canlanması an meselesi oldu.

Kameralar bize döndü

Kimimiz çok popüler kimimiz kendi halinde, hepimiz birer ünlü olduk. Daha önce görüşmediğimiz ve hiç görüşmeyeceğimiz insanlar tarafından takibe alındık.

Evimizde ünlülerle buluştuk

İletişimde sınırlar bir mesaj mesafesine inince özel hayatlar ihlale uğradıysa da bir Hollywood yıldızına da hayranı olduğumuz bir bilim insanına da ulaşmak kolaylaştı.

Yolculuklar keyiflendi

Dünyanın türlü türlü hallerine dalıp giderken otobüste, metroda yolculuk yapmak zaman kaybı olmaktan çıktı, tabii bu sırada ineceği durağı kaçıranlar da çoğaldı.

Saatsiz alışverişler başladı

Gecenin bir yarısı veya tatil günleri… İstediğimiz bir ürünün siparişini her an her yerde verebilir hale geldik. Akabinde alışveriş konusunda iradeli olmak kişisel sınavımız oldu.

 3,425 okunma

Derya Ülkar