Yukarı
Halkbank Kültür ve Yaşam
fade
3024
post-template-default,single,single-post,postid-3024,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.4,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Mahallemizin Dört Ayaklı Bekçilerini sevmek İçin 9 Neden

Sokaklarımızın sadık, sevgi dolu sakinleri köpekler; gün gelir bizi eğlendirir, yüzümüzü gülümsetir, gün gelir canımızı ve malımızı korurlar. Sokakların bu geniş gönüllü canlıları huzurlu bir mahallenin olmazsa olmazıdır.

1#
sokak hayvanları, köpek sevgisi

Eğer bir köpeğe bakıyorsanız, ona iyi davranıyorsanız o da sizi her zaman kollar. Mahallenizin bir köpeği varsa bilin ki yolunuzu gözleyen biri var.

2#
yavru köpek, köpek sevgisi

Köpekler koruyucu olmalarının yanında eğlenceli oyun arkadaşları olarak da çok sevilirler. Özellikle çocukların en iyi oyun arkadaşı olan köpekler bulundukları her yere neşe katarlar.

3#
sevimli köpekler, köpek sevgisi

Mahallenin köpekleri büyük küçük herkesi, kedisinden kuşuna her canlıyı kollarlar. Bir köpeğin alanındaki her canlının güvenliği ondan sorulur.

4#
sevimli köpekler, sokak hayvanları

Sokağınızdaki köpekler her zaman orada sizi bekler. Evden her çıktığınızda sıcak bir bakışla, kuyruklarını sallayarak size selam verirler.

5#
sokak hayvanları, köpek

Bir köpek en güzel gününüzde de, en acılı anınızda da yanınızda olan, sizi siz olduğunuz için seven bir varlıktır, sonsuz dostluğun tadını çıkarmak için onlara iyi davranmanız yeterlidir.

6#
sokak hayvanları

Köpekler insanlardan daha iyi duydukları ve koku aldıkları için tüm doğa olaylarını önceden sezerler. Güvende olmak için sokağınızdaki köpeklerin verdiği işaretleri gözlemek güvenilir bir yöntemdir.

7#
sokak hayvanları

Bu dört ayaklı gönüllü bekçiler insanları bir bakışta çözer, hırlıyı hırsızı mahallenize sokmazlar.

8#
sokak hayvanları

Güneşin vurduğu her noktada serilmiş huzur içinde uyuyan bir sokak köpeği görebilirsiniz, onların huzuru sizin de ruhunuza yansır, yüzünüzde sıcak bir tebessüm oluşturur.

9#
köpek sevgisi

Kimse bir sokak köpeğinden daha tedbirli olamaz. Köpekler mahallenize bir yabancı yaklaştığı zaman ne olur ne olmaz diye hemen mahalle sakinlerine haber verir.

 1,631 okunma

kulturHalkbank