Yukarı
Halkbank Kültür ve Yaşam
fade
13687
post-template-default,single,single-post,postid-13687,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.4,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Giydiğiniz 8 Renge Göre Çevrenizde Bırakacağınız Etki

Gün içinde kıyafetlerimizde tercih ettiğimiz renkler büyük ölçüde o günkü ruh halimizi, enerjimizi yansıtır. Bazen de giydiğimiz renge göre halimiz hareketlerimiz değişir. Renklerin etkisi sadece giyen kişiyle de sınırlı kalmaz. İşin uzmanları, üstümüzde taşıdığımız renklerle çevremizdekilerin düşüncelerini etkilemenin de mümkün olduğunu söylüyor. Hangi renk çevremizde nasıl bir etki bırakıyor birlikte bakalım…

1#

Kahverengi güvenilir olmakla eşlense de çok yoğun kullanıldığında kişiyi donuk, ağırkanlı hatta biraz sıkıcı gösterebilir. Ama acı kahve tonları, altın ya da krem rengi ile kombinlendiğinde profesyonel bir intiba oluşmasına katkı sağlar.

2#

Genellikle iş insanlarının tercih ettiği lacivert rengi pek çok alanda güç ve başarı ile ifade edilse de kıyafetlerde fazla öne çıkmak istemeyen kişilerce tercih edilebileceği söylenir. Lacivert giyen kişi kendisini ciddi hisseder ve çevresinde de ciddiyet duygusu uyandırır.

3#

Sıcak renklerden olan kırmızı rengi dinamizmin, heyecanın, coşkunun rengidir. Ama bazen de agresifliğe işaret eder. Kişinin enerjik, iddialı ve çalışkan olduğunu düşündürürken çatışmacı bir izlenim de verebilir. Özellikle çalışma hayatında biraz riskli bir renk olabilir.

4#

Doğal ve üretken kişilerin tercih ettiği düşünülen yeşil renk karşı tarafta güvenilir bir intiba yaratırken, kişinin karşısında insanların kendisini rahat ve huzurlu hissetmesini de sağlar. Bununla birlikte bazı yerlerde yeşil kişiyi durgun ve içe kapanık gösterebilir.

5#

Yüzyıllar boyu dünyada şatafatın, gücün ve zenginliğin rengi olmuş mor rengin, genellikle iç çatışmaları olan kişiler tarafından tercih edildiği düşünülüyor. Fakat yine de mor kıyafetler kişinin çevresinde eskiden olduğu gibi güçlü, zengin algısı oluşturabiliyor.

6#

Sarı, eğlencenin ve canlılığın rengidir. Kıyafetinde sarıyı tercih eden kişi çevresinde dinamik, neşeli ve umut veren bir insan imajı yaratacaktır. Bunun yanında geçiciliği temsil eden sarı rengini tercih edenler istikrarlı bir kişi gibi algılanmayabilir.

7#

Siyahın Batı’da matemi temsil ederken Japonya’da mutluluğu temsil ettiğini duymuş muydunuz? Her ortamın rengi olabilen siyahın ölçüsünü kıyafetlerinizde yerine göre belirleyebilirsiniz. Saygıdeğer bir izlenim oluşturan siyah rengin odaklanmayı artırdığı bilinir ve bulunduğu ortamda dikkat çeker.

8#

İstikrarlı, güvenilir ve titiz görünmek isteyen kişiler için beyaz renk en ideal renktir. Dünyada “iyi insan” imajı oluşturmak isteyen pek çok ünlü, danışmanlarının önerisiyle takipçilerinin karşısına beyaz renkte giysiler giyerek çıkıyor.

 1,354 okunma

akin aksoy