Yukarı
Halkbank Kültür ve Yaşam
fade
7003
post-template-default,single,single-post,postid-7003,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.4,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
öğrenci, school, student

Çocuklarınızı Okula Hazırlamak İçin 8 Öneri

Tatil boyunca gönüllerince oynayıp eğlenen minikler, ders yılının ilk günlerinde okula uyum sağlamakta zorlanabilir. Çocuklarınızın tatilden sonra okul hayatına zorlanmadan geçiş yapmalarını sağlamanız onların başarısını olumlu yönde etkileyebilir. Tatil günleri sona ererken, çocuklarınızı okula en verimli şekilde hazırlamak için önerilerimize göz atabilirsiniz.

Tatilden Son Anda Dönmeyin
family, father, daughter

Tatil dönüşü çocuklarınıza biraz zaman tanıyın, tatilden döner dönmez okula başlamak onlar için zor olabilir. Okul başlamadan en az 1 hafta önce evinize dönün ve çocuğunuza normal düzenine geri dönmesi için zaman tanıyın.

Tatildeyken Okulun Başlamasına Az Kaldığını Hatırlatın
mother, son, family

Tatilde olduğunuz süre boyunca arada bir çocuklarınızla okul hakkında sohbet edin. Yakında eve döneceğinizi, okulun başlayacağını ona hatırlatarak ruhsal açıdan kendini buna hazırlamasını sağlayabilirsiniz.

Okulun Eğlenceli Yanlarını Hatırlatın
mother, daughter, family

Tatilde olduğu süre boyunca eğlenen, gün boyu gönlünce oynayan çocuğunuza ara sıra okulun eğlenceli yanlarından, okuldaki arkadaşlarıyla oynayacağı oyunlardan, okulda katılabileceği etkinliklerden bahsederek onun okulu da eğlenceli bir yer olarak görmesini sağlayın.

Ders Çalışma Alışkanlıklarını Hatırlatın
mother, father, daughter, family

Tatilden çıkan çocuğunuzun bir anda derslere, ödevlere boğularak bunalmaması için onu yavaş yavaş tekrar ders çalışmaya alıştırabilirsiniz. Özellikle tatilin son günlerinde, onu eğitici aktivitelere, daha çok kitap okumaya yönlendirebilirsiniz.

Bu Sene Neler Öğreneceğinden Bahsedin
mother, son, aile, dialog

Çocuğunuza bu sene okulda öğreneceklerinin ona hayatta ne kadar faydalı olacağından bahsedebilirsiniz, ama bunu sıkıcı ve didaktik bir tonda yapmamaya özen gösterin. Okulda öğrenecekleri sayesinde daha olgun ve özgür bir birey olacağını ona açıkça anlatırsanız okula gitmek için daha hevesli olacaktır.

Okul Alışverişi İle Onu Havaya Sokun
classroom, school store, pencil, notebook

Okulun yeni senesinde kullanacağı çantayı, kalem kutularını, defterleri, kitapları, kalemleri almak her çocuğun hoşuna gider. Onu okul alışverişine çıkararak yeni dönemi hevesle beklemesini sağlayabilirsiniz.

Okul Arkadaşlarıyla Buluşturun
children, childhood, game, çocuk oyunu

Çoğu çocuk tatil sonunda derslerden çok sınıf arkadaşlarını özlemiş olacaktır. Çocuğunuzun okul açılmadan önce arkadaşlarıyla buluşmasını sağlayarak, okulun açılmasını ve arkadaşlarıyla beraber olmayı dört gözle beklemesini sağlayabilirsiniz.

İlgi Alanlarını Okulda Geliştirebileceğini Vurgulayın
studying, child, teacher

Çocuğunuzu okula motive etmenin en güzel yollarından biri ona okulda ilgi alanları hakkında bilgiler edinebileceğini anlatmaktır. Mesela çocuğunuz uzaya, uzay araçlarına meraklıysa okulda uzayla ilgili birçok bilgi edinebileceğini anlatabilirsiniz.

 988 okunma

akin aksoy