Yukarı
Halkbank Kültür ve Yaşam
fade
4779
post-template-default,single,single-post,postid-4779,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.4,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Çocuklar İçin 10 Enerjisavar Tatil Önerisi

Yaz tatili gelip çattığında çocuklar mutluluktan havalara uçar, ebeveynler ise çocukları için verimli ve eğlenceli bir yaz tatili organize etmek için kolları sıvar. Sabahtan akşama dek eğlenmek, oyun oynamak isteyen miniklerin enerjilerini yaratıcı bir şekilde harcamalarını sağlamak her zaman çok kolay olmayabilir. Tatil günlerinde çocuklarının sıkılmasını istemeyen, onların eğlenirken yeni beceriler kazanmasını amaçlayan ebeveynler; bu tarafa buyurun, çocuklarınızın tatilde hem eğlenmesini hem de kaliteli zaman geçirmesini sağlayacak 10 aktiviteyi sizin için listeledik.

Parmak Kukla Yapmak ve Oynatmak

Çocuklarınızın tatilde yaratıcılıklarını ve el becerilerini aynı anda geliştirebilecekleri bir etkinlikle meşgul olmalarını isterseniz onları parmak kukla yapmaya yönlendirebilirsiniz. Kolayca bulunan malzemelerle kukla yapmak mümkün olduğu gibi kukla oynatmak da çocuğun ifade yeteneğini ve yaratıcılığını geliştirecektir.

Origami Sanatıyla Tanışmak
japon kağıt kaplama sanatı

Çocukların hem zihinsel hem de el becerilerini aynı anda geliştiren bir başka uğraş ise origami sanatıdır. Doğu kültürünün bir meyvesi olan origami sanatı, Batı medeniyetlerinde de kabul görmüştür. Çocuğunuzu origami sanatıyla tanıştırmak için ihtiyacınız olan tek malzeme kâğıttır.

Deniz Kabuklarından, Taşlardan Kolye Yapmak
deniz kabuğundan kolye, plaj, deniz, sahil

Herkes deniz kenarında ilginç kabuklar ve taşlar toplamaktan hoşlanır. Çocuklarınızın topladıklarını kullanarak aksesuarlar, süsler yapmalarını sağlayarak; onlara, ellerine geçen her türlü malzemeyi değerlendirme alışkanlığı kazandırabilirsiniz.

Puzzle Yapmak
çocuk oyunları

Puzzle yapmak çocukların görsel algılarını geliştiren, onlara sabırlı olmayı öğreten bir etkinlik olarak ebeveynlerin favorileri arasında yer alır. Üstelik her yaş aralığına göre puzzle çeşitleri mevcuttur.

Uçurtma Yapmak ve Uçurmak
çocuk oyunları

Uçurtma yapmak çocuğunuzun el becerisini, yaratıcılığını ve soyut düşünme yeteneğini geliştirir. Tahta çubuklar, kâğıt ve kumaş parçaları, ip ve yapıştırıcı gibi basit malzemeler uçurtma yapmak için yeterlidir. Üstelik çocuğunuz uçurtma uçururken fiziksel aktivitede de bulunmuş olur.

Kumdan Kale Yapmak
çocuk oyunları

Deniz kenarında çocukların oyalanmasını sağlayan etkinliklerden biri de kumdan kale yapmaktır. Kumdan ihtişamlı bir kale yapmak sanıldığının aksine planlı olmayı gerektirir ve kim bilir belki de geleceğin mimarları, mühendisleri ilk eserlerini deniz kenarında verecektir.

Yüzmek
çocuk sporları

Yüzmenin her yaştan çocuk ve yetişkin için en faydalı sporlardan biri olduğu düşünülmektedir.  Vücudun belli bir noktasına fazla yüklenmeden tüm vücudu eşit olarak çalıştıran yüzme sporu sayesinde çocuğunuzun kas ve iskelet sistemi sağlıklı bir şekilde gelişecektir.

Satranç Oynamak
çocuk oyunları, çocuk gelişimi

Satranç oynamanın zihni geliştirdiği, soyut düşünme yetisine katkıda bulunduğu artık tüm dünyada bilinen bir gerçektir. Yaz tatilini çocuğunuzu bu yararlı aktivite ile tanıştırmak için bir fırsat olarak kullanabilirsiniz.

 1,279 okunma

akin aksoy