Yukarı
Halkbank Kültür ve Yaşam
fade
20260
post-template-default,single,single-post,postid-20260,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.4,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

BİRBİRİNDEN KARİZMATİK KEDİ TÜRLERİ

Uçsuz bucaksız bir konu kedi dünyası… Ne okumakla ne de anlatmakla bitiremeyiz. Üstelik her geçen gün var olanların üstüne yeni keşif ve bilgiler eklenmekte. Herkesin bildiği ise sevgiyi asla karşılıksız bırakmadıkları. Hatta biz insanlar dünyadaki sevgi alışverişine sundukları katkıdan dolayı kedi dostlarımıza müteşekkir olmalıyız. 🙂 Gelin bu kez de farklı görüntü ve karakterdeki kedi türleriyle tanışalım.

1#

Anavatanı Yunan adaları olan Ege kedisi en eski evcil ırklar arasındadır. Atletik bir vücuda sahip olan bu sevimliler oldukça zeki, sosyal ve oyuncu canlılardır.

2#

Anavatanı, eski adı Siyam olan Tayland’dır. Tüyleri krem rengi ve kahverengi karışımı olan canlıların deniz mavisi gözleri vardır. Çok inatçı olmalarına karşın oldukça sevecen ve cana yakındırlar.

3#

Anavatanı İran coğrafyası olan İran kedisinin diğer adı da Fars kedisidir. Basık burnu ve yuvarlak yüzüyle dikkat çeker. Uzun pofuduk tüylere sahip olan bu kediler sakin yapılarıyla bilinirler.

4#

Anavatanı, eski adı Birmanya olan Myanmar’dır. Kulak, burun, ayak ve kuyruk tüyleri koyu renklidir. Safir mavisi gözleriyle tanınan Birman kedileri konuşkan, meraklı ama sakin yapıdadırlar.

5#

Anavatanı Kuzey Avrupa olan bu gösterişli kedinin uzun ve sık tüyleri vardır. Yaz aylarında ise tüylerini dökerler. Farklı farklı renklerde olabilen canlılar oldukça zeki ve duygusaldır.

6#

Kökeni Eski Mısır’a kadar gitmektedir. Habeş kedisi avcı, zeki ve çok hareketli yapıdadır. Evcilleştirilip, eğitilebilirler. Kısa, ipeksi tüylere ve keskin bakışlara sahiptirler.

7#

Anavatanı Türkiye’nin Van şehridir. Gözleri mavi-kehribar olarak çift renkli, gövde tüyleri beyazdır. Pek çok kedi türünün aksine Van kedileri yüzmeyi ve suyla oynamayı çok severler.

 1,906 okunma

akin aksoy