Yukarı
Halkbank Kültür ve Yaşam
fade
9781
post-template-default,single,single-post,postid-9781,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.4,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

7 Emojide Günlük Yaşamımız

Emojilerin atası olan yüz ifadelerinin 1800’lü yıllarda ortaya çıktığını ve ilk “smiley” yani gülümseyen yüz logosunun bir cep telefonu markası tarafından 1996’da kullanıldığını biliyor muydunuz? Emojiler bugün dünyanın her yerinde kullanılıyor ama hem en çok tercih edilen emojiler hem de ifade ettiği anlamlar kültürden kültüre değişebiliyor. Örneğin araştırmalara göre Türkiye’de en çok “gözünden yaşlar gelircesine gülen” emoji kullanılıyor. Ve biz de günlük yaşamımızda sıklıkla kullandığımız 7 emojiye yer veriyoruz.

1#
kahve

Bir Türk için sohbet sanal olur ikramsız olmaz.

2#

–  Nerelerdesin, n’apıyosun?

–  N’olsun abi, koşturmaca

3#

“Gülmekten öldüm”den  “ahaahahaa”ya geçmiştik, aşırı derecede neşeli halimizin son sürümü bu.

4#

Sevince öperiz… Görüşünce öperiz, görüşemiyoruz diye öperiz. Kavga edince öperek barışırız. Büyükse elinden, küçük diye gözünden öperiz. Özetle olmazsa olmaz emojimiz.

5#

Otobüs olur, vapur olur, kaçırdığımız her şey için…

6#

Kırmızı kalbi sevgilisine ayıran politiklerin tercihi. Bu haliyle eş dost herkese kalp gönderilebilir.

7#

İltifat anlarında gönülden kopan emojiler…

akin aksoy