Yukarı
Halkbank Kültür ve Yaşam
fade
11786
post-template-default,single,single-post,postid-11786,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.4,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Telaffuzu Bile Zorlayan 8 İlginç Meslek İsmi

Çocukluğumuzda, “Büyüyünce ne olacaksın?” sorusuna doktor ya da öğretmen gibi cevaplar verir anne-babalarımızı memnun ederdik. Sonra büyüdük ve hepimiz ayrı mesleklere dağıldık. Şimdi bazılarımız yaptığı işi söylediğinde anne-babasının anlam vermeye çalışan bakışlarıyla karşılaşıyor. Onların sıkıntısı da çocuklarının işini soran insanlara bir çırpıda cevap verememek. Çünkü bazı meslek isimleri hiç duyulmamış olabiliyor hatta telaffuzu bile zorluyor. Aşağıdaki listede bu mesleklere dair örnekler görebilirsiniz.

1#

Tramvay sürücüsü.

2#

Madalya ve eski para bilimiyle uğraşan kimse.

3#

Tereyağı, krema, peynir imalinde kullanılacak ana kültürü yaparak bundan bakteri kültürü çıkaran kişi.

4#

Deriyi kullanılabilecek duruma getiren kişi, sepici.

5#

Dairelerde, iş yerlerinde bazı para işlerine bakan görevli.

6#

İstatistiklere dayanarak sigorta primlerini, risklerini hesaplayan kimse.

7#

İnsan vücudundaki kemik ve kaslarda meydana gelen bozuklukları elle veya çeşitli aygıtları kullanarak tedavi eden kişi.

8#

Genellikle metalleri lehimlemede kullanılan, güçlü alev çıkaran, benzin veya gazla çalışan aracı yani pürmüzü kullanan kişi.

 3,785 okunma

akin aksoy