Yukarı
Halkbank Kültür ve Yaşam
fade
20042
post-template-default,single,single-post,postid-20042,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.4,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

İÇ MEKÂNDA DUVAR KÂĞIDI KULLANIMI İLE İLGİLİ ÖNERİLER

14. Yüzyıl’da İspanya’nın kraliyet saraylarını süsleyen duvar kâğıtları oradan dünyaya yayılmış, geçen zaman içinde bazen modanın zirvesine yerleşip bazen gözlerden düşmüştü. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte üretimi çeşitlenen ve daha kolay temin edilir hale gelen duvar kâğıtları dekorasyon alanında yeniden gündemde. Siz de aşağıda verdiğimiz birkaç öneriden yola çıkarak ev ve ofislerinizi duvar kâğıdı ile renklendirmeyi düşünebilirsiniz.

1#

Duvar kâğıdı satın alırken kalınlığına dikkat edilmeli. Kâğıt esaslı olanlar ince ve güneş ışığına dayanıksız olabiliyor. Vinil duvar kâğıtları ise daha kalın olduğu için dayanıklılığı da fazla oluyor.

2#

Tek veya birkaç hammaddenin birleşiminden meydana gelen tekstil duvar kâğıtları ise hem daha maliyetli hem de özel bakım istiyor. Buna karşılık güçlü bir dokuya sahip olduğu için uzun ömürlü.

3#

Duvar kâğıdının silinebilir olması önemli bir detay. Satın alacağınız sırada silinebilir olup olmadığını, deterjanla temas ettiğinde renklerin bozulup bozulmayacağını mutlaka sorgulamalısınız.

4#

Çocuk odasına seçeceğiniz duvar kâğıdı sağlıklı olduğu için kâğıt esaslı olabilir. Fakat unutmayın, bu tip duvar kâğıtları ıslak bezle değil zarar görmemesi için nemli bezle silinmeli.

5#

Duvar kâğıdını odanızın dekorasyonuyla bütünleştirmek için özelleştirmeniz de mümkün. İstediğiniz görseli istediğiniz ebatta bastırabilir, duvarlarınızı tamamen kendiniz dekore edebilirsiniz.

6#

Boyanabilir duvar kâğıtları olduğu da aklınızda bulunsun. En büyük artısı, renginden sıkıldığınızda sizi kâğıtları sökme zahmetinden kurtarması, aynı desenin üstünü farklı bir renge boyayabilmeniz.

7#

Duvar kâğıdı yapıştırmak ve sökmek bir miktar özen ve çaba isteyen işlemlerdir. Fakat ufak bir araştırma ile gerekli malzemeleri temin edip bu işlemleri ustaya ihtiyaç olmaksızın kendiniz de yapabilirsiniz.

 952 okunma

akin aksoy