Yukarı
Halkbank Kültür ve Yaşam
fade
18626
post-template-default,single,single-post,postid-18626,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.4,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

EVİNİZDE YAPACAĞINIZ MİNİK DEĞİŞİKLİKLERLE HAYATINIZI RENKLENDİRİN

Hayata renk katmak veya zaten renkli olan bir hayatı daha da renkli hale getirmek için her zaman sıra dışı eylemlerde bulunmak gerekmeyebilir. Giyim tarzınızda yapacağınız küçük farklılıklar ya da hayatınıza katacağınız ufak tefek rutinlerle de kendinizi yenilenmiş hissedebilirsiniz. İşte sözünü ettiğimiz o yöntemlerden biri de ev içinde yapabileceğiniz minik değişiklikler…

Birkaç eşyanın yeriyle oynayabilirsiniz

Salonunuzda masa ve koltukların birbirine açısını ya da kullandığınız aksesuarların yerini değiştirmenin hayatınıza getireceği taze enerjiye şaşıp kalabilirsiniz. Bu değişikliği başta yadırgayabilirsiniz ama kendinize biraz zaman tanırsanız yenilenmenin tadını da çıkarabilirsiniz.

Ortamı minderlerle renklendirebilirsiniz

Kanepenin ya da yatağın üzerine sıralayacağınız kırlent ve minderlerle evinizdeki renk yelpazesini genişletebilirsiniz. Hatta kırlentlerinizin kumaşını gündem olan renk ve desenlerden seçerek dönemin modasını evinize kolayca taşımanız da mümkün.

Aydınlatmayı gözden geçirebilirsiniz

Eğer evinizin aydınlatmasında beyaz ışık kullanıyorsanız bunu tekrar değerlendirmenizi öneririz, çünkü beyaz ışığın göz yorduğu ve uyku problemlerine yol açtığı bilinmekte. Buna karşılık sarı ışığa geçiş yaparak daha sıcak bir yansıma elde edebilirsiniz.

Aynaların gücünden faydalanabilirsiniz

Hangi güç mü? Örneğin duvara asacağınız büyük bir ayna ile odanızın olduğundan daha büyükmüş gibi algılanmasını sağlayabilirsiniz. Ya da küçük ama birden çok aynayı yan yana asarak renk oyunları yapabilir, ortama çok daha dinamik bir hava katabilirsiniz.

Mobilyaları boyayarak başkalaştırabilirsiniz

Birkaç kutu mobilya boyası ile yıllardır sahip olduğunuz ama artık sıkıldığınız eşyalarınızı yepyeni bir görüntüye kavuşturabilirsiniz. Böylece hala kullanışlı olan eşyalarınızı değerlendirmiş olursunuz. Hatta klasik mobilya renklerinin dışına çıkarak rengârenk eşyalar elde edebilirsiniz.

Duvar renginde özgürleşebilirsiniz

Duvarlarınızın renginden hoşnut olsanız bile sadece tek duvar üstünde yapacağınız değişiklik ile evinizde taptaze bir hava estirebilirsiniz. Bu renkler normalde bütün duvarlarınızı boyamaktan çekineceğiniz etkisi büyük bir renk olabilir, örneğin lacivert, turuncu, mor gibi…

Duvarlarınızı çerçevelerle doldurabilirsiniz

Tabii ki boş çerçevelerle değil… Hazır fotoğraflarla da yapabilirsiniz ama en güzeli ve özeli aile fotoğraflarınızı ya da kendi çektiğiniz fotoğrafları çerçeveleterek evinizin bir duvarına asmak ve böylece renkli, dekoratif, nostaljik bir görüntü elde etmek olacaktır.

Evdeki dünyanızı da yeşillendirebilirsiniz

Çiçekli ya da sadece yapraklı bitkilerle dekorasyon yapmak doğanın renklerini ve mucizesini eve taşımanın en güzel yoludur. Bu dekorasyonu ister açık ya da kapalı teraryumlarla, isterseniz klasik biçimde saksılarla yapabilirsiniz. Ve sadece zeminlerinizi değil farklı asma aparatlarıyla duvarlarınızı da bitkilendirebilirsiniz.

 1,155 okunma

akin aksoy