Yukarı
Halkbank Kültür ve Yaşam
fade
11206
post-template-default,single,single-post,postid-11206,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.4,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

9 Madde İle Mükemmel Gelinliği Nasıl Seçersiniz

Bir düğün davetinin belki de en önemli ayrıntısı gelinliktir. Gelinler aylar önceden heyecanla bu özel günde ne giyeceklerini düşünmeye başlar ama gelinlik seçimi önemli olduğu kadar zordur da… Biz de gelinlere yardımız dokunsun istedik ve mükemmel gelinliği ve uygun aksesuarları seçmek için 9 maddelik bir rehber hazırladık.

1#

Gelinlik almak için dükkânları gezmeye başlamadan önce bol bol araştırma yapın. İnternette ya da moda dergilerinde bulabileceğiniz modelleri inceleyerek tam olarak nasıl bir gelinlik istediğiniz konusunda fikir sahibi olun.

2#

Gelin adaylarının en sık düştüğü hatalardan biri düğüne kadar forma girerim düşüncesiyle kendilerine dar gelen gelinlikleri seçmek oluyor. Unutmayın ki üstünüze göre olmayan bir gelinliğin modelini tam olarak anlamanız ve bu önemli seçimde doğru kararı vermeniz mümkün olmayacaktır.

3#

Gelinlik seçimi sürecinde karşılaşabileceğiniz zorluklardan biri de bütçenizi aşan bir gelinlikte aklınızın kalması. Böyle bir durumla karşılaşmamak için bütçenizi önceden belirlemeniz ve bu bütçeyi aşmayan modelleri denememeniz yerinde olacaktır.

4#

Gelinliğinizi seçerken en çok dikkat etmeniz gereken detaylardan biri düğün davetinin teması olmalı. Şık bir salonda yapılacak organizasyon için tasarlanmış gelinlik modeli bir kır düğünü için uygun seçim olmayacaktır.

5#

Gelinlik seçerken zevkine güvendiğiniz büyüklerinizin, arkadaşlarınızın görüşlerini almak karar vermenizi kolaylaştırabilir ama bu sizin düğününüz ve gelinliğiniz de sizin zevkinize uygun olmalı.

6#

Ayakkabı seçimi sadece gelinliği tamamlaması açısından değil, gece boyunca rahat etmeniz için de kritiktir. Unutmayın ki, evleneceğiniz gün hayatınız boyunca ayakta kalacağınız günlerin en uzunu olabilir.

7#

Düğün gününüzde göz alıcı olmak istemeniz doğala ama kibar ve sade takılar seçmenizde yarar var. Takılarınızın gelinliğinizden rol çalmasını istemezsiniz.

8#

Çoğu gelin adayı gelinliği duvak ile tamamlamayı tercih ediyor. Fakat fazla uzun bir duvak ile yürümenin zor olabileceğini hesaba katmanızda yarar var. Gelin saçı deyince akla topuzlar gelse de, eğer kır düğünü yapacaksanız saçlarınızı açık kullanmanız çok daha uygun olacaktır.

9#

Bu özel günde makyajı fazla abartmamanızda fayda var. Aralarda makyajınızı tazelemeye fırsat bulamama ihtimalini de hesaba katmayı unutmayın.

 896 okunma

akin aksoy