Yukarı
Halkbank Kültür ve Yaşam
fade
11388
post-template-default,single,single-post,postid-11388,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.4,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

8 Farklı Hobi İçin 8 Farklı Tatil Yeri

Herkesin ruh durumuna ya da tatilde yapmayı sevdiği aktivitelere göre farklı tatil ihtiyaçları olabilir düşüncesiyle bir liste hazırladık. Tatilinizde su sporu veya meditasyon yapmak mı istiyorsunuz? Ya da kültür turuna çıkma niyetinde misiniz? “Evet ama nerelere gidebilirim?” diyorsanız sizi 8 maddelik listemizi okumaya davet ediyoruz.

1#

Meditasyona ihtiyaç duyuyorsanız derin düşüncelere dalıp, derin derin nefesler alabileceğiniz en iyi alternatiflerden biri Kaz Dağları’dır. Dünyadaki en yüksek oksijen oranına sahip yerin Alplerden sonra Kaz Dağları olduğunu biliyor musunuz? Güne doğal yiyeceklerle donatılmış kahvaltı sofralarında başlayıp yemyeşil doğa içinde günü sonlandırırken şehir hayatının stresini de ardınızda bırakacaksınız.

2#

Yamaç paraşütü ülkemizde 1990’larda yabancı pilotların Babadağ’ı fark etmesi ile tanınmıştı. Yamaç paraşütü tutkunu iseniz biraz da bu yüzden hiç değilse hayatınızda bir kere Fethiye’ye gitmelisiniz… Ölüdeniz’e bakan ve kıyıdan 7 km. içeride olan Babadağ’da üç kalkış pisti bulunuyor ve Belcekız Plajı iniş için oldukça güvenli… Nisan ve ekim ayları arası ise uçuşlar için ideal zamanlar.

3#

Dalış sporunu amatör ya da profesyonel olarak yapanlar için Türkiye tam anlamıyla bir cennet… Çanakkale ise Kaptan Franco Batığı, Minnoş Kayalıkları, İbrice Limanı, Kömür Limanı gibi çok sayıda dalış noktasıyla bu sualtı sporunu sevenler için macera dolu alternatifler sunuyor.

4#

“Sudan gelen sağlık” anlamına gelen SPA, birçoğumuzun zaman zaman ihtiyaç duyduğu bir terapi yöntemidir aslında… SPA hizmetleri alabileceğiniz bir tatil arayışınız varsa her mevsim farklı bir doğaya uyanabileceğiniz Abant’ı tercih edebilirsiniz.

5#

İçinde rafting de yapabileceğiniz bir tatil istiyorsanız eğer Antalya’da denizin, güneşin, doğa ve tarihin tadını çıkarabilir, bütün bunların yanında adrenalin dolu dakikalar yaşayabilirsiniz. Özellikle Köprülü Kanyon, ekibinizle birlikte akıntıya karşı mücadele verebileceğiniz en iyi parkurlardan biridir.

6#

Doğayla çevrelenmiş bir tatil yapmak isteyenler için ladin ve kayın ormanlarıyla kaplı Ayder’den daha yeşil neresi olabilir ki? Rize Çamlıhemşin’de ve 1350 metre yükseklikte yer alan Ayder Yaylası’nda her bütçeye uygun konaklama yerleri bulmanız mümkün.

7#

Mardin için “medeniyetler ve kültürler beşiği” denir. Kültür turu yapma düşünceniz varsa ve hâlâ gitmediyseniz Mardin özellikle de Midyat listenizin ilk sırasında olmalı. Mor Gabriel Manastırı’ndan Cevat Paşa Camii’ne, taş evlerinden sokaklarına gezip tanımak isteyeceğiniz çok sayıda mekânın adresidir Midyat.

8#

Altın sarısı bir kumsalda güneşlenmek isteyenler içinse Sedir Adası’nı öneririz. Burası Kleopatra Adası olarak da biliniyor, çünkü efsaneye göre Kleopatra adanın plajında yüzmüş ve hatta altın sarısı kumlarını gemilerle Afrika’dan getirtmiş. Sedir Adası Muğla’da Marmaris’in 16 km kuzeyinde bulunuyor.

akin aksoy