Yukarı
Halkbank Kültür ve Yaşam
fade
13001
post-template-default,single,single-post,postid-13001,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.4,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Sonbaharın Geldiğini Anlatan 8 Olay

Teorik olarak eylül ayına girdiğimizde sonbaharın geldiğini düşünürüz ama küresel ısınma, iklim değişimleri derken nicedir pratikte öyle olmuyor. Artık sonbaharın geldiğini anlayabilmek için hem doğada hem günlük hayatımızda gerçekleşen değişimlere dikkat kesilmemiz gerekiyor. Hemen akla gelen 8 tanesini sizin için listeledik.

1#

Sonbahar demek en çok da sararıp dalından düşen ve düştükleri yerde bile gözlerimizin önüne büyüleyici bir dünya seren yapraklar demektir.

2#

Camınıza vuran yağmurlar gün aşırı tekrarlıyorsa sonbahar gelmiş demektir. Ama bu yağmurların yaz yağmurlarından farklı olduğunu bilmelisiniz. Yazın yağan yağmur bir macera filmindeki reklam arası gibi hissettirirken, sonbahar yağmuru yeni başlayan uzun metrajlı bir dramanın jenerik müziği gibidir.

3#

Sonbaharın habercilerinden biri de evlerde göz önüne çıkarılan şemsiyelerdir. Aniden yağmur bastırdığında yanında şemsiyesi olan her insan güvenli bir limana sığınmış gibi hisseder kendisini.

4#

Ayak parmaklarınızı yaz aylarında olduğu kadar görememeye başlamışsanız sonbahar gelmiş demektir. Diğer taraftan çorapların ayağınıza verdiği sıcaklık ve güven duygusu eski bir arkadaşla buluşmuş gibi hissettirir.

5#

İşte sonbaharı biraz da hüzünle eşleyen olaylardan biri… Göç etmek üzere toplanmış gökyüzünde dönüp duran kuşlar… Onlarla bir dahaki baharda görüşmek üzere selamlaşmayı unutmayın.

6#

Arkadaşlarınızla hafta sonu buluşmalarına mutlaka bir sinema koyuyorsanız, patlamış mısırın kokusuna her zamankinden daha çabuk çekiliyor ve aynı gün ikinci sinemayı düşünüyorsanız sonbaharı yarılamışsınız demektir.

7#

Baharın yeşil, yazın kırmızı, sonbaharın rengi sarıdır… Manav tezgâhlarında önce yeşile çalan sonra gittikçe sararan yığınla mandalina görüyorsanız artık sonbaharın içindesinizdir.

8#

Evde ya da bir kafeye gittiğinizde bir şeyler içmek istediğinizde aklınıza ilk önce sıcak bir kahve ya da farklı otlardan yapılmış meyve çayları geliyorsa sonbaharı yaşıyorsunuz demektir.

 5,087 okunma

akin aksoy