Yukarı
Halkbank Kültür ve Yaşam
fade
4305
post-template-default,single,single-post,postid-4305,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.4,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Kalplerde Yer Eden 10 Aile Dizisi

Yüzünüzü güldürmek, sizi yakın geçmişe götürmek istedik ve vaktinde ailecek izlediğimiz, her andığımızda sıcak bir nostalji hissi yaratan aile dizilerini listeledik. Farklı dönemlerde bizi ekran başına toplayan bu diziler, hayat karşılarına ne çıkarırsa çıkarsın ailelerinden vazgeçmeyen, aile sevgisini her şeyin önüne koyan karakterleri ile özdeşleşmiştir. Bu karakterlerin başından kimi zaman eğlenceli kimi zaman hüzünlü olaylar geçer. Buyurun, her biri bir televizyon klasiği olan 10 aile dizisini bir de bizim listemiz ile hatırlayın.

Süper Baba

Şevket Altuğ’un canlandırdığı Fiko üç çocuklu boşanmış bir babadır ve aşk hayatı konusunda yaşadığı üzüntülere rağmen iyi ve yardımsever bir insan olmaktan asla vazgeçmez. Çocuklarıyla olan yakın ilişkisiyle de izleyicisinin sevgisini kazanan Fiko, 90’lı yıllarda ekranın gördüğü en süper babadır.

İkinci Bahar
türkan şoray, şener şen

Zamanında tüm Türkiye’yi ekran başına toplayan dizide Gaziantepli kebap ustası Haydar Usta (Şener Şen) ve Hanım’ın (Türkan Şoray) hayatlarının ikinci baharında yaşadıkları aşka şahit oluruz. Aşkları her zaman bahar havasında geçmez, hayatın zorluklarından kaynaklanan fırtınalara da şahit olur, ama ne olursa olsun ne ailelerine ne de birbirlerine olan sevgilerinden vazgeçmezler.

Avrupa Yakası
gülse birsel, ata demirer

2000’li yılların fenomen komedi dizilerinden Avrupa Yakası, her biri birbirinden çılgın aile karakterlerinin maceraları ile yediden yetmişe herkesi güldürürdü. Gazanfer Özcan, Hümeyra, Müşfik Kenter, Rutkay Aziz gibi büyük oyuncuların yanında Gülse Birsel, Ata Demirer gibi daha genç yeteneklerin de yer aldığı dizi, olay örgüsüyle olduğu gibi kadrosuyla da unutulmaz bir televizyon klasiği olmuştu.

Canım Ailem
uğur yücel, türk dizileri

Uğur Yücel’in hayat verdiği Samim karakteri yıllarca sorumsuz bir hayat sürdükten sonra öksüz ve yetim kalan üç yeğeninin sorumluluğunu almak zorunda kalır. Üstelik terk edip gittiği nişanlısı, hayatının kadını Meliha (Şebnem Bozoklu) ile aynı mahalleye yerleşir. Hareketli bir aile komedisinin, büyük aşkların acılarıyla harmanlandığı Canım Ailem en sıcak aile dizilerinden biri olarak büyük ilgi toplamıştı.

Çocuklar Duymasın
havuç, pınar altuğ

Modern aile hayatını konu alan bu dizide diğer örneklere kıyasla daha küçük bir ailenin maceralarına şahit oluruz. Haluk (Tamer Karadağlı) ve Meltem (Pınar Altuğ) bir yandan çocuklarını yetiştirmeye çalışırken bir yandan da evliliğin sorunları ile başa çıkmaya çalışırlar.

Bizimkiler
bizimkiler cemil

Bir apartmanda yaşayan ailelerin kendi içlerindeki ve komşularıyla aralarındaki ilişkileri konu edinen Bizimkiler, renkli karakteriyle 90’lı yıllar boyunca tüm ülkeyi ekranların başına toplamıştı. Ana oyuncularının yanı sıra Kapıcı Cafer, Benim Adım Cemil gibi yan karakterlerle de akıllara kazınmıştı.

Kuruntu Ailesi
türk dizileri, gönül ülkü

TRT’de 1983’ten 2002’ye dek yayınlanan Kuruntu Ailesi, Türkiye’nin ilk aile komedisiydi. Gazanfer Özcan, Gönül Ülkü gibi büyük oyuncuların canlandırdığı Kuruntu Ailesi kuruntularıyla güldürmüş, bir izleyenin bir daha vazgeçemediği bir klasik olmuştu.

Baba Evi
türk dizileri, halil ergün

Yine 90’lı yılları hatırlatan yapımlardan biri olan Baba Evi, dört çocuklu bir ailenin yaşadıklarını ekranlara taşımıştı. Özellikle kuşak farkı sebebiyle aile içinde çıkan tartışmalara odaklanan Baba Evi, herkesin kendine yakın hissettiği bir yuvaydı.

Ferhunde Hanımlar
türk dizileri

Her gün yayınlanan bir aile dizisi olan Ferhunde Hanımlar, Ferhunde Hanım’ın kızları, damatları ve torunlarından oluşan büyük bir ailenin gündelik yaşamı üzerine kuruludur. Her ailede yaşanabilecek terslikler ve komik durumlar Ferhunde Hanım ve kızlarının başından eksik olmaz, izleyiciyi kahkahaya boğar.

En Son Babalar Duyar
türk dizileri

Dört çocuklu bir ailenin hayatını gözler önüne seren En Son Babalar Duyar televizyonumuzdaki en sevilen komedi dizilerinden biriydi. Baba figürünün aile içindeki yerini, hem sayılan hem sevilen hem de biraz korkulan konumunu sıcak bir dille anlatırdı.

 3,962 okunma

kulturHalkbank