Yukarı
Halkbank Kültür ve Yaşam
fade
8552
post-template-default,single,single-post,postid-8552,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.4,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
el yapımı oyuncak

Çocuklarınızı El Yapımı Oyuncaklarla Büyütün 8 Madde İle Amigurumi

Son yılların en gözde hobilerinden biri Amigurumi, yediden yetmişe birçok meraklının ilgisini çekiyor, birçok merkezde Amigurumi atölyeleri, kursları açılıyor. Bu minik oyuncakları yapmak biraz maharet ve biraz sabır istiyor ama kısa sürede Amigurumi tekniğine hakim olup birbirinden sevimli oyuncaklar yapmak mümkün… Büyük ilgi gören bu sevimli oyuncakları 8 madde ile listemize taşıdık.

1#
el yapımı oyuncak

İsmi oldukça değişik tınlasa da, Amigurumi, Japonya kökenli tığ ve ipliğin kullanıldığı, bir oyuncak yapma sanatı.

2#
el yapımı oyuncak

Amigurumi oyuncaklarının özelliği minicik olmaları. Bu minyatür oyuncakları yapmak için kullanılan en önemli teknik ise, Türk el işi sanatlarında da yeri olan sık iğne…

3#
el yapımı oyuncak

Tığ ve iplik kullanılarak örülen sevimli hayvancıkların içi uygun malzeme ile dolduruluyor, anti bakteriyel silikon elyaf ise Amigurumi yapımında en çok tercih edilen dolgu malzemesi…

4#
el yapımı oyuncak

Amigurumi tekniğiyle yapılan oyuncakların ana malzemesi olan ipliğin türü de büyük önem taşıyor. Uygulama kolaylığı için yumuşak iplikler tercih ediliyor.

5#
el yapımı oyuncak

Oyuncakların tamamlanması ve detaylarla süslenmesi için boncuk, keçe gibi malzemeler kullanılıyor.

6#
el yapımı oyuncak

Üstelik pamuk, yün ve keçe gibi doğal malzemeleri kullanarak yaptığınız Amigurumi oyuncaklarını güvenle çocuğunuza da verebilirsiniz.

7#
el yapımı oyuncak

Yapımında basit malzemeler kullanılan Amigurumi oyuncakları sayesinde yaratıcılığınızı sergilerken evinizi güzelleştirmeniz, sevdiklerinize minik hediyeler hazırlamanız mümkün oluyor.

8#
el yapımı oyuncak

Amigurumi aslında minik oyuncaklar yapmak için kullanılan bir teknik olsa da farklı nesneler, süs eşyaları yapmak için de tercih ediliyor, bu el emeği süsler evinizin dekorasyonuna farklı bir doku katıyor.

 1,609 okunma

akin aksoy