Yukarı
Halkbank Kültür ve Yaşam
fade
7807
post-template-default,single,single-post,postid-7807,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.4,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

7 Madde İle Türkiye’nin En Çok İzlenen Müzikali Hisseli Harikalar Kumpanyası

Türkiye’nin belki de en çok sevilen, en ses getiren müzikali Hisseli Harikalar Kumpanyası olmuştur. Perdelerini 1980 senesinde, İstanbul Şan Sineması’nda dönemin en sevilen sanatçılarından oluşan renkli bir kadro eşliğinde açan Hisseli Harikalar Kumpanyası’nı 7 maddeyle huzurlarınıza getiriyoruz.

1#

80’li seneler ile özdeşleşen müzikal Egemen Bostancı ve Haldun Dormen tarafından sahneye koyulmuştu. Şarkı sözleri Çiğdem Talu, besteler ise Melih Kibar’ın imzasını taşıyordu. Müzikali Haldun Dormen yazıp yönetmişti ve böylece Türk halkının kalbinde taht kuran Hisseli Harikalar Kumpanyası perdelerini açmıştı.

2#
ayşen gruda, erol evgin

Rüya kadro tabirini en çok hak eden yapım diyebileceğimiz Hisseli Harikalar Kumpanyası’nın başrollerini Erol Evgin, Nevra Serezli, Ayşen Gruda ve Adile Naşit paylaşıyordu. Döneminin en çok sevilen isimleri olan bu ekibin böyle büyük bir başarı elde etmesi şaşılacak bir durum değildi.

3#

Erol Evgin, kötü bir Erol Evgin kopyası olan Erol Sevgin’i canlandırıyor en son şarkılarıyla gecemizi renklendiriyordu. Nevra Serezli, Süheyla Deniz karakteriyle, Ayşen Gruda, Prenses Mehtap olarak; Mehmet Ali Erbil, Cafer rolünde karşımıza çıkıyordu. Bu yıldız kadroya birçok sevilen oyuncu da eşlik ediyordu.

4#

O yıllarda beraber çalışan Çiğdem Talu, Melih Kibar ve Erol Evgin üçlüsünün elinden çıkan “Söyle Canım”, “Hep Böyle Kal” gibi şarkılar kumpanyanın alametifarikası olmuş, daha sonra da yıllarca keyifle dinlenmişti. Hisseli Harikalar Kumpanyası’nın müzik albümü de ülke çapında büyük ilgi görmüştü.

5#
erol evgin

Hisseli Harikalar Kumpanyası gösterilerine İstanbul’da başlamış olsa da gördüğü büyük ilginin sonucunda Türkiye’nin birçok yerinde sergilenmişti. Geniş bir kesimin beğenisini toplayan müzikal en önce TRT’de daha sonra diğer kanallarda da gösterilmişti. Hatta 1988 yılında televizyon dizisi olarak da yayınlanmış fakat müzikal kadar ilgi çekmemişti.

6#

Hisseli Harikalar Kumpanyası aradan geçen 27 yıldan sonra tekrar sahne aldı. Orijinal kadrodan Erol Evgin, Ayşen Gruda gibi isimleri yine Hisseli Harikalar Kumpanyası’nda izleme şansı bulduk. Ne yazık ki bu sefer Adile Naşit kadroda yoktu. Ayşen Gruda ise vaktinde Adile Naşit’in canlandırdığı Adalet karakterinde karşımıza çıktı ve efsane ekibe Ayça Varlıer, Umut Kurt gibi genç isimler dâhil de oldu.

7#

Hisseli Harikalar Kumpanyası, perdesini Kartal Kaan’ın seslendirdiği efsane şarkı ile açar; dertlerimizi, hayatın zorluklarını bir çırpıda unuttururdu. Hisseli Harikalar Kumpanyası’nın açılış şarkısı müzikali bir kez bile izleme şansı bulan herkesin üzerinde adeta sihirli bir etki yaratır ve bu şarkıyı ne zaman duysak, ne zaman mırıldansak içimizi tatlı bir nostalji kaplar, yüzümüz gülümser.

Hisseli Harikalar Kumpanyası
Açıyor perdesini açıyor
Harikalar dünyası burası
Herkese neşe saçıyor

akin aksoy