Türkiye’nin Kültür Haritası
Yukarı
Hayatınızı Kurtarmayacak 10 Mobil Uygulama - Halkbank Kültür ve Yaşam
fade
6375
post-template-default,single,single-post,postid-6375,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.4,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
application

Hayatınızı Kurtarmayacak 10 Mobil Uygulama

Akıllı telefonlar ve tabletler akla gelmeyecek birçok konuda kolaylık sağlıyor. Ofis işlerinden, evimizin düzenine kadar her konuda mobil uygulamalardan yardım alıyor, bazen onların sayesinde yabancı dil öğreniyor, bazen kaybolduğumuzda yolumuzu buluyor bazen de sosyalleşiyoruz. Peki, bu uygulamaların hepsi gerçekten de parlak zihinlerin insanlığa sunduğu vazgeçilmez ürünler mi? Sanıyoruz ki değil. İşte hayatınızı kurtarmayacak, hatta hayatınızda pek bir fark yaratmayacak 10 mobil uygulama…

En Gereksiz Uygulama
application

Bu uygulamayı yazanlar bir fark yaratmak istememiş olmalılar çünkü bu uygulamada tuşlara bastığınızda hiçbir şey olmuyor. “The Most Useless App Ever” yani “Gelmiş Geçmiş En Gereksiz Uygulama” neyse ki bedava, böylece her isteyen bu kullanışsız ayrıcalığa sahip olabiliyor.

Zenginlik Nişanı
application

Bir işe yaramayan uygulamaların en ünlüsü “I Am Rich” yani “Ben Zenginim” tüm saçma uygulamalar gibi aslında hiçbir işe yaramıyor. 999 Dolar vererek bu uygulamayı satın alanlar telefonlarının ekranında kırmızı bir elmas görme şansına ulaşıyorlar. Ve eldeki verilere göre tam 9 kişi, bahsedilen miktarı ödeyerek bu uygulamayı satın almış. Uygulamanın satışı şu anda durdurulmuş.

Hava Karardı Mı?
application

Sanıyoruz ki bu uygulama ancak çok üşengeç kişilerin işine yarayacaktır. Zira dışarının karanlık olup olmadığını görmek için “Is It Dark Outside?” yani “Dışarısı Karanlık Mı?” uygulamasını satın almak için oldukça tembel bir doğaya sahip olmak ve cama kadar yürümeye üşenmek gerekiyor.

Hakemliğin Tadını Çıkarın
application

Halı saha maçında hakem olduysanız ve bu görevi hakkıyla yerine getirmek istiyorsanız, sarı ve kırmızı kartlara ihtiyacınız olacaktır. Kartınız yoksa telefonunuza “Referee Cards” yani “Hakem Kartları” uygulamasını indirip doya doya sarıdan kırmızı kart gösterebilirsiniz. Hayatınız kurtuldu mu? Hiç sanmıyoruz.

Telefonlar Havaya
application

Gereksiz olmasının yanında zararlı da olabilecek bir uygulama ise S.M.T.H. yani “Beni Cennete Yolla”. Bu uygulamayı yükledikten sonra telefonunuzu havaya fırlatıyorsunuz ve uygulama telefonunuzu ne kadar havaya fırlatabildiğinizi gösteriyor. Bu büyük eğlenceyi arkadaşlarınızla yarışmak için de kullanabilirsiniz.

Hodor!
application

Son günlerin en gözde dizilerinden Game of Thrones’un sevilen dev karakteri Hodor hayranlarındansanız bile bu uygulamayı indirmek bir işinize yaramayabilir. “Hodor Keyboard” yani “Hodor Klavyesi” sayesinde tek bir tuşa basarak “Hodor” yazmanız mümkün oluyor. Çok iyi değil mi?

Aç- Kapa Fermuar
application

“Zips” yani “Fermuar” uygulaması sayesinde telefonunuzun ekranında beliren fermuarı sonsuza dek açıp kapayabilirsiniz. Tabii bunu niye yapmak isteyebileceğiniz bir muamma.

Düğmeye Basar Mısınız?
application

“Hold the Button” yani “Düğmeyi Basılı Tut” akla zarar mobil eğlenceler sunan bir uygulama olarak hayatınıza girebilir ama girmezse de pek bir şey kaçırmış olmazsınız. Çünkü bu uygulamanın parmağınızı telefonun ekranına ne kadar uzun bir süre basılı tutabileceğinizi ölçmekten başka hiçbir yararı yok.

Bir Milyon Dolarlık Deste
application

Dünya üzerinde kaç kişi bir milyon doları ellerinde tutmuştur ki? İşte bu uygulama yani $1000000 bu zevki yaşamak isteyenlere telefonlarının ekranında duracak bir milyon dolarlık bir deste sunuyor. Aslında var olmayan bir milyon dolarınızı saymaktan başka hiçbir işe yaramayan bu uygulamayı edinmeniz için hiçbir sebep göremiyoruz.

Telefonunuzdaki Tel Zımba
application

Eğer tel zımbaları çok seviyorsanız ve telefonunuzda da bir tel zımbanız olsun doyasıya kullanın istiyorsanız “SimStapler” yani “Tel Zımba” uygulamasını indirebilirsiniz. Sanal bir zımba ile neyi zımbalayabileceğiniz ise yine bir bilinmeyen.

akin aksoy